Stretnutie našej mládeže so Slovenskou jednotkou GM Markošom

14.02.2020

Stretnutie našej mládeže so Slovenskou jednotkou GM Markošom

V piatok 14. februára sa v našich klubových priestoroch Reinter Košice konala prednáška slovenského šachového veľmajstra  GM Jána Markoša  za účasti pätnástich humenských a košických šachistov Šachy Reinter.
Prednáška spojená s analýzou dvoch partií na tému presadenie vývinu zožala u mladých šachistov veľký úspech a trvala vyše dvoch hodín s následnou simultánkou. Sme veľmi radi, že práve tento najsilnejší hráč Slovenska  prijal naše pozvanie a prišiel sa s nami podeliť o zážitky, dojmy a partie zo svojej bohatej praxe. V simultánke všetci bojovali, ale remízu si vybojovala iba Veronika Ucekajová a svoje partie dokonca vyhrali Paľo Greňo a Mišo Valko. Skvelá práca great job, čo ocenil aj GM Markoš.

Fotogaléria: http://bit.ly/321Qe5X

Zoznam aktualít

Aj tento rok sa budú konať Majstrovstvá Prešovského kraja v šachu ZŠ a SŠ 2021/2022. Rovnako ako aj minulý školský rok i teraz budú prebiehať online na platforme Lichess.org. Neváhajte a prihláste sa už dnes.

Čítaj viac >>

V dňoch 3. - 5. 12. prebiehala kvalifikácia na on-line školské Majstrovstvá Európy v rapid šachu. ⏰ Hralo sa v tempe 2x10 minút + 3s za ťah. Náš klub reprezentovala šestica hráčov.

Čítaj viac >>

V termíne 15.-21.10.2021 sa v Humennom konalo podujatie medzinárodných rozmerov. Časť slovenskej juniorskej reprezentácie odohrala Hybridné Majstrovstvá Európy v šachu mládeže, na ktorých sa zúčastnili najlepší hráči z 55 krajín nášho kontinentu.

Čítaj viac >>

Majstrovstvá Slovenska krajských družstiev sa uskutočnili 13.-15.5.2021 za účasti 5 krajov a družstva SŠZ. Turnaj sa hrál systémom každý s každým na serveri tornelo.com. Tempo hry bolo stanovené na 90 minút na partiu na hráča s bonusom 35 sekúnd na každý ťah.

Čítaj viac >>

V sobotu 3. apríla 2021 sme uzavreli IX. ročník Reinter GPX 2021 hraného na päť kôl. Tento ročník bol úplne odlišný od tých predchádzajúcich, hralo sa prostredníctvom internetu na šachovej doméne Lichess.org. Do celého cyklu sa zapojilo celkovo 267 hráčov, ktorým sa započítavali štyri najlepšie výsledky. Hracie tempo bolo stanovené na 10 min+3sek. na ťah. Celý hrací cyklus prebehol v priateľskej, ale bojovnej atmosfére. Ale všetkým nám aj tak chýbal ten klasický kontaktný šach.

Čítaj viac >>

Druhý GPX turnaj si prišlo zahrať 52 detí z celého Slovenska. Pandémia ani karanténa nič neubrali na kvalite predvedených výkonov na počítačových šachovniciach.

Čítaj viac >>

Ako darovať? Všetky informácie a dokumenty potrebné k venovaniu 2 percent z dane nájdete v sekcii 2%. Ak máte pri vypĺňaní formulárov otázky, radi vám pomôžeme. Napíšte nám na sachy@reinter.sk

Čítaj viac >>

Reinteráci a mladí nadšenci kráľovskej hry. Rozbiehame nový už 9.ročník Reinter GPX turnajov. Príďte už túto sobotu 13.2.2021 do našej Reinter miestnosti na šach portáli Lichess.org a oslávme Valentína za online šachovnicou. Tešíme sa na Vás.

Čítaj viac >>

V tomto článku nájdete 10 trénerských právd, ktoré sa pri trénovaní šachistov oplatí rešpektovať a ktorými sa riadime aj my v klube :)

Čítaj viac >>

Dňa 30.12.2020 o 17:00 hod. sme pre šachových nadšencov zorganizovali Koncoročný Open Online turnaj s tempom 3+2 sek. na 9 kôl v Šachy Reinter miestnosti na serveri Lichess.org. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 42 hráčov, prevažne mladých šachových nadšencov.

Čítaj viac >>

Tohtoročné majstrovstvá sveta v rapid šachu v mládežníckych kategóriách do 10, 12, 14, 16 a 18 rokov prebiehajú vzhľadom k situácii vo svete online formou na šachovom portáli Tornelo v dňoch od 7-9.12.2020. Partie prebiehali s tempom 10 minút + 5sek. na ťah. Slovensko bolo zastúpené 12 najlepšími hráčmi a hráčkami v jednotlivých vekových kategóriách

Čítaj viac >>

Z košickej centrály klubu Šachy Reinter sa budú počas víkendu organizovať najprv v sobotu 12.12.2020 MSR ZŠ a v nedeľu 13.12.2020 MSR SŠ. Podujatia so zhodným začiatkom o 16:45 budú prebiehať na šachovom serveri lichess.org.

Čítaj viac >>

V nedeľu 22.11.2020 nezisková organizácia Šachy Reinter, n.o. usporiadala online Majstrovstvá Prešovského kraja základných a stredných škôl v šachu.

Čítaj viac >>

V nedeľu 15. novembra na online šachovom serveri Lichess.org sa uskutočnili Školské majstrovstvá regiónu Horného Zemplína v šachu základných a stredných škôl 2020. Organizovala ich naša nezisková organizácia Šachy Reinter n.o. a boje trvali 2,5 hodiny.

Čítaj viac >>

V dňoch 11. – 13. septembra prebiehal trojdňový šachový festival mládeže v rapid šachu v Topoľčanoch. Bohaté zastúpenie na ňom mali aj hráči klubu Šachy Reinter, ktorým sa podarilo vybojovať 7 cenných kovov. Mladé šachové nádeje z východu potvrdili svoje nadanie a výbornú formu skvelým výkonom za šachovnicami.

Čítaj viac >>

Aj tento rok prijímame medzi nás nových členov a otvárame šachový krúžok! Ak si vo veku 6 – 14 rokov, baví Ťa šach a chceš sa v ňom zlepšiť, intenzívne trénovať s najlepšími, zúčastňovať sa spolu s nami zaujímavých turnajov po východnom Slovensku, tak neváhaj a určite príď medzi nás.

Čítaj viac >>

Dobojované. Družstvo Reinter Humenné si zachovalo extraligovú príslušnosť. Do konca súťaže ostávalo našim extraligistom odohrať záverečné trojkolo, ktoré sa konalo 4. – 6. septembra v Hoteli Sorea Hutník v Tatranských Matliaroch.

Čítaj viac >>

Aj tento rok máme pre všetky deti milujúce šach i vesmírne dobrodružstvá prichystaný šachový camp Vesmírna rošáda 2020 v prostredí Astronomického observatória v Kolonici :)

Čítaj viac >>

Urobte ten správny ťah a podporte svojimi 2% ŠACH - kráľovskú hru, ktorú hrá približne 9% celkovej populácie v 160 krajinách sveta.

Čítaj viac >>

V sobotu 7. marca sa v priestoroch Šachy Reinter konal, za účasti 27 detí, v poradí už štvrtý zo šiestich plánovaných šachových sobotňajších turnajov ôsmeho ročníka súťaže Reinter GPX v šachu mládeže 2019/2020.

Čítaj viac >>

V sobotu 15. februára sa v priestoroch Šachy Reinter konal, za účasti 32 detí, v poradí už tretí zo šiestich plánovaných šachových sobotňajších turnajov ôsmeho ročníka súťaže Reinter GPX v šachu mládeže 2019/2020.

Čítaj viac >>

V piatok 14. februára sa v našich klubových priestoroch Reinter Košice konala prednáška slovenského šachového veľmajstra GM Jána Markoša za účasti pätnástich humenských a košických šachistov Šachy Reinter.

Čítaj viac >>

V sobotu 1. febuára 2020 prebiehala v priestoroch Šachy Reinter Humenné II. etapa tohtoročnej Dorasteneckej ligy - medzi krajské kolo. Tri najlepšie družstvá z Košického a tri z Prešovského kraja bojovali o miestenky do Semifinálového turnaja. Prešovský kraj zastupovali dve družstvá Reinter Humenné A, Reinter Humenné B a Slávia PU Prešov.

Čítaj viac >>

Poslednú sobotu 2019 roku Šachy Reinter n.o.zorganizoval II.ročník turnaja rodinných dvojíc v príjemnom prostredí šachovej kaviarne Check#Mate.

Čítaj viac >>

V sobotu 28. decembra sa môžete tešiť na šachový turnaj dvojčlenných družstiev, ktoré tvorí dieťa spolu s členom svojej rodiny v príjemnom prostredí šachovej kaviarne Check#Mate!.

Čítaj viac >>

V sobotu 14.12.2019 sa v priestoroch klubu Šachy Reinter v Humennom uskutočnil Mikulášsky šachový turnaj zaradený do celoslovenskej postupovej súťaže Slovenského šachového zväzu - Grand Prix.

Čítaj viac >>

Naša Olívia dosiahla ďalší skvelý úspech-bronz z Majstrovstiev Slovenska v rapide

Čítaj viac >>

V sobotu 30. novembra sa u nás konal za účasti 29 detí v poradí prvý zo šiestich plánovaných šachových sobotňajších turnajov súťaže Reinter GPX v šachu mládeže 2019/2020.

Čítaj viac >>

NAŠA OLÍVIA SA STALA MAJSTERKOU PREŠOVSKÉHO KRAJA

Čítaj viac >>

V pondelok 25. novembra sa uskutočnili krajské majstrovstvá študentov a študentiek stredných škôl v zrýchlenom šachu 2019/2020 v Humennom.

Čítaj viac >>

V pondelok 28. októbra sa v Humennom uskutočnili Školské majstrovstvá regiónu Humenné, Snina a Vranov nad Topľou v zrýchlenom šachu študentov a študentiek stredných škôl v zrýchlenom šachu 2019/2020.

Čítaj viac >>

V piatok 25. októbra v Humennom prebehli Školské majstrovstvá okresu v šachu ZŠ 2019/2020. Organizovala ich naša nezisková organizácia Šachy Reinter n.o.

Čítaj viac >>

Naše štvorčlenné družstvo v zložení 1. Smetana 2. Krídlová 3. Seková a 4. Bílik sa počas uplynulého víkendu zúčastnilo turnaja v ukrajinskom Ľvove na pozvanie mestskej časti Vynnyky v rámci dobrej spolupráce s mestom Humenné.

Čítaj viac >>

Prázdniny sa skončili a radi by sme opäť privítali šachuchtivú mládež na domácej pôde šachového klubu Reinter!

Čítaj viac >>

1. septembra slávi celé Slovensko Deň Ústavy a my šachisti z východu sme oslavovali piate narodeniny našej výnimočnej šachovej kaviarničky Check#Mate!

Čítaj viac >>

Prázdniny sú predo dvermi, a tak sme pre všetkých vo veku 6 - 17 rokov pripravili nezabudnuteľných šesť dní v dvoch letných šachových campoch Fénix chess 2019! (júlový i augustový termín)

Čítaj viac >>

Aj tento rok máme pre všetky deti milujúce šach i vesmírne dobrodružstvá prichystaný šachový camp Vesmírna rošáda 2019 v prostredí Astronomického observatória v Kolonici :)

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachistov zo širokého okolia i vzdialenejších kútov Slovenska na VII. ročník turnaja OPEN REINTER 2019. Turnaj sa uskutoční v našich hracích priestoroch i v šachovej kaviarni Check#Mate! v Humennom v termíne 7. - 9.6.2019

Čítaj viac >>

Prvý júnový deň - deň detí v priestoroch nášho klubu Šachy Reinter a šachovej kaviarne Check#Mate! v Humennom patril mladých šachovým talentovaným a nádejným šachistom z východu. V šiestich kategóriách zápolilo 57 hráčov o 23 miesteniek do celoslovenského finále tejto prestížnej celoslovenskej šachovej súťaže.

Čítaj viac >>

V utorok 26.marca 2019 sa v Humennom uskutočnia pod záštitou primátora mesta PhDr. Ing. Miloša Merička Majstrovstvá Slovenskej republiky 4-členných družstiev ZŠ a SŠ v zrýchlenom šachu v školskom roku 2018/2019.

Čítaj viac >>

Na aprílové Majstrovstvá SR mládeže trénujú usilovne okrem dievčeniec aj naši talentovaní chalani. Reinter výprava je jednou z najväčších, reprezentovať klub bude 21 hráčov.

Čítaj viac >>

V nedeľu 17. marca prebiehalo predposledné ôsme kolo 4. ligy D23. Tri naše tímy zdolali svojich súperov. Najnáročnejšiu úlohu mal Tím Reinter Humenné D, ktorý nastúpil proti lídrovi v tabuľke - ŠK Čaklov. Bohužiaľ aj napriek snahe sa mu ho nepodarilo zdolať.

Čítaj viac >>

V sobotu 16. marca sa u nás konal za účasti 43 detí v poradí štvrtý zo šiestich plánovaných šachových sobotňajších turnajov. Siedmy ročník súťaže Reinter GPX v šachu mládeže 2018/2019 sa tak prehupol do svojej druhej polovice.

Čítaj viac >>

Víkend bol pre našich šachistov plný milých aj nemilých prekvapení. Neopísateľnú radosť nám však urobili naši košickí juniori v 3. lige D3 svojim prvým víťazstvom v tejto sezóne. Gratulujeme! Častokrát sme boli tak blízko, až teraz sa konečne zrodilo zaslúžené víťazstvo♟

Čítaj viac >>

V sobotu 29. decembra sa môžete tešiť na šachový turnaj dvojčlenných družstiev, ktoré tvorí dieťa spolu s členom svojej rodiny v príjemnom prostredí šachovej kaviarne Check#Mate!.

Čítaj viac >>

Príďte s nami stráviť vianočný čas športom, s ktorým si precvičíte najmä mozgové závity. Vrámci humenského šachového festivalu Fénix 2018 sme pre všetkých nadšencov kráľovskej hry nie len z Humenného pripravili sériu podujatí, na ktorých nesmiete chýbať.

Čítaj viac >>

Štartujeme nový ročník GPX turnajov v sezóne 2018/2019. Prvý turnaj sa uskutoční v Humennom už v sobotu 17.11.2018

Čítaj viac >>

V piatok 26. októbra sa v našich klubových priestoroch konala prednáška slovenského šachového veľmajstra GM Tomáša Petríka za účasti dvadsiatky humenských šachistov. Prednáška spojená s diskusiou na tému 43. šachová olympiáda zožala u publika veľký úspech a trvala vyše troch hodín.

Čítaj viac >>

V piatok 26. októbra sme v našich priestoroch organizovali Školské majstrovstvá okresu Humenné v šachu ZŠ. Postup na kraj si vybojovali Samuel Kužma, Pavol Greňo, Leonard Simon, Olívia Seková, Barbora Krídlová a Ladislava Gajdošová.

Čítaj viac >>

V utorok 23. októbra v Snine prebehli Školské majstrovstvá okresu v šachu ZŠ 2018/2019. Organizovala ich naša nezisková organizácia Šachy Reinter v spolupráci s CVČ Snina. K šachovniciam tentokrát zasadlo vyše sedemdesiat účastníkov, aby sa pobili o miestenky na krajské kolo tejto postupovej súťaže.

Čítaj viac >>

V nedeľu 21. októbra sme domácim zápasom otvorili nový ročník 3. ligy D3. Súper bol síce nad naše sily, ale zahrali sme si parádne.

Čítaj viac >>

V sobotu 20. októbra odštartoval ďalší ročník GPX turnajov v Košiciach. Všetci naši hráči vybojovali cenné kovy a ako vždy reprezentovali na jedničku s ✨

Čítaj viac >>

Vo štvrtok 18. októbra sa u nás stretlo vyše štyridsať stredoškolákov z troch okresov na Školských majstrovstvách regiónu HE, SV a VT v rapid šachu SŠ 2018/2019. Medzi študentkami dominovala Humenčanka Stela Simonová, medzi študentami Jozef Bednár z Vranova nad Topľou.

Čítaj viac >>

V stredu 17. októbra sa v našich košických priestoroch na Svätoplukovej ulici uskutočnila prednáška so slovenským veľmajstrom GM Tomášom Petríkom na tému 43. šachová olympiáda v Batumi.

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame širokú verejnosť na prednášku spojenú s diskusiou na tému 43. šachová olympiáda v Batumi. Prednáška spojená s diskusiou sa uskutoční v stredu 17.10.2018 od 17:00 v Košiciach a je určená pre šachistov všetkých výkonností, každý si určite príde na svoje.

Čítaj viac >>

Tohtoročnú šachovú sezónu sme otvárali v Košiciach 1. kolom 4. ligy D31. V našich domácich priestoroch na Svätoplukovej ulici č. 36 proti sebe nastúpili družstvá Reinter Košice juniori - TJ DPMK Košice B 2½:5½

Čítaj viac >>

Zmyslom našej neziskovej organizácie je otvárať deťom dvere do šachového sveta. Ten ich nie len baví, ale zároveň im pomáha zlepšovať pozornosť, predstavivosť, predvídanie, porovnávanie možností, abstraktné myslenie, plánovanie a súčasné zvažovanie rôznych možností. Je toho celkom dosť, nie ?

Čítaj viac >>

Od piatka do nedele 21. - 23.9.2018 sa konal vo Vranove nad Topľou ďalší ročník turnaja Vranovský šach 2018. Na tomto turnaji mal náš klub sedem zástupcov. Spomedzi nich sa najviac darilo Benjamínovi Kardisovi (4,5 b.), ktorý obdržal aj cenu pre najlepšieho juniora turnaja. V rovnakej kategórii so zhodným počtom bodov a horším pomocným hodnotením preberal cenu za druhé miesto Michal Valko (4,5 b.) Medailové umiestnenie sme mali aj v kategórii seniorov vďaka prvenstvu Michala Barančíka (4 b.) V dresoch Reinteru hrali taktiež: Tomáš Harvan a Peter Smetana (zhodne 3 b.) a Olívia Seková s Richardom Aľušíkom (zhodne 2 b.)

Čítaj viac >>

Počas osláv Dní mesta Snina sme v spolupráci s CVČ Snina organizovali v Dome Matice slovenskej v Snine druhý ročník vydareného podujatia Generačný šach. Každý kto sa pristavil v našom stánku mal možnosť zahrať si voľné partie so šachovými hodinami, alebo vyriešiť za sladkú odmenu šachové diagramy a precvičiť si tak mozgové závity. Hlavný šachový program sa začal o 15:00 hod. kedy zasadlo 36 účastníkov všetkých vekových kategórii k svojim partiám, aby odohrali ďalší ročník turnaja Generačný šach 2018.

Čítaj viac >>

V nedeľu 2. septembra nás poctilo 68 hráčov svojou účasťou na V. ročníku turnaja OPEN Check#Mate! 2018. Tento turnaj organizujeme pri príležitosti narodením našej šachovej kaviarničky Check#Mate!, ktorá je jedinou svojho druhu na Slovensku. Tá rok oslavovala svoje štvrté narodeniny a oslava to bola veru poriadna. :)

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachistov i širokú verejnosť na V. ročník turnaja Open Check#Mate! 2018. Príďte spolu s nami osláviť štvrté narodeniny našej šachovej kaviarničky

Čítaj viac >>

Prázdniny sú predo dvermi, a tak sme pre všetkých vo veku 6 - 17 rokov pripravili nezabudnuteľných šesť dní v letnom šachovom campe Fénix chess 2018!

Čítaj viac >>

Aj tento rok máme pre všetky deti milujúce šach i vesmírne dobrodružstvá prichystaný šachový camp Vesmírna rošáda 2018 v prostredí Astronomického observatória v Kolonici :)

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachistov zo širokého okolia i vzdialenejších kútov Slovenska na VI. ročník turnaja OPEN REINTER 2018. Turnaj sa uskutoční v našich hracích priestoroch i v šachovej kaviarni Check#Mate! v Humennom v termíne 15. - 17.6.2018

Čítaj viac >>

Biela Veža, čiže Belaya Ladya je najväčší školský šachový turnaj Ruskej federácie s 50-ročnou tradíciou, ktorej sa len tretí rok zúčastňujú aj zahraničné školské tímy. V tomto roku si postup z druhého miesta v celoslovenskom turnaji vybojovali mladí šachisti zo ZŠ Dargovských hrdinov Humenné, všetci hráči zároveň členmi klubu Šachy Reinter.

Čítaj viac >>

V dňoch 11. – 13. mája prebiehal trojdňový šachový festival mládeže v rapid šachu v Topoľčanoch. Mladé šachové nádeje z východu Olívia Seková a Michal Hudák potvrdili svoje šachové nadanie ziskom bronzu v kategóriách dievčatá do 10 rokov a chlapci do 8 rokov.

Čítaj viac >>

V sobotu 14. apríla sa v Humennom uskutočnil piaty GPX turnaj v tomto školskom roku za účasti 34 deťúreniec so siedmich miest východného Slovenska. Aj tento turnaj bol zaradený do celoslovenskej postupovej súťaže Slovenského šachového zväzu - s názvom GPX.

Čítaj viac >>

V sobotu 7. apríla sme v Humennom privítali priateľov z neďalekých poľských Gorlíc, aby sme odohrali záverečné sústredenie v základnej časti Cezhraničnej medzinárodnej šachovej ligy 2017/2018. Pricestovali k nám dve družstvá: GKSz. Kornuty Gorlice a Parafia Św. Jadwigi Królowej Gorlice. S nimi zviedli naše tri družstvá Reinter Snina, Reinter Humenné A a Reinter Humenné B vzájomné zápasy.

Čítaj viac >>

Dnes už niet pochýb, že región pod Vihorlatom je liahňou slovenských šachových talentov. Družstvo ZŠ Dargovských hrdinov sa najnovšie hrdí titulom VICEMAJSTRI Slovenska 4-členných družstiev žiakov a žiačok ZŠ a 1.stupňa OGY v rapid šachu 2017/2018. V stredu 28. marca pridali do zbierky šachových úspechov humenskí mládežníci ďalší cenný kov – striebro.

Čítaj viac >>

Počas víkendu 17. a 18. marca sa konal v Prešove ďalší ročník tradičného Víkendového turnaja pre všetkých. Hráč Šachy Reinter Alex Volohda sa zúčastnil sobotňajšieho GPX turnaja, na ktorom vybojoval striebro v celkovom poradí a zároveň aj striebro v kategórii chlapcov do 14 rokov.

Čítaj viac >>

Vyše stovky najlepších slovenských šachistov vrátane ich kolegov z ďalších 8 krajín Európy odohralo 2. – 4. marca finálové trojkolo šachovej ECo-C Extraligy v Modre. Minuloročný vicemajster družstvo Reinter Snina zvládlo záver súťaže na výbornú a vďaka víťaznému hetriku vybojovalo pre Sninu BRONZ!

Čítaj viac >>

Všetky dôležité informácie vrátane zostáv prihlásených družstiev nájdete TU. Tešíme sa na vašu účasť!

Čítaj viac >>

Všetky dôležité informácie vrátane zostáv prihlásených družstiev nájdete TU. Tešíme sa na vašu účasť!

Čítaj viac >>

Febuárovým GPX turnajom sme sa prehupli do druhej polovice VI. ročníka Reinter GPX v šachu mládeže 2017/2018. Sériu GPX turnajov organizujeme v našom meste už šiesty rok a u mládeže sa teší veľkej obľube. Sme radi, že môžeme pre mládež v našom meste vytvoriť lepšie podmienky pre tréning, ktorý zahŕňa okrem teoretickej časti na šachových krúžkoch aj časť praktickú - zúčastňovanie sa šachových turnajov.

Čítaj viac >>

V sobotu 17. februára sme organizovali v Humennom Valentínsky šachový turnaj. Aj napriek všade zúriacej chrípke sa za šachovnicami stretlo 44 účastníkov z nášho a okolitých miest.

Čítaj viac >>

Najvyššia domáca šachová súťaž ECo-C Extraliga pokračovala uplynulý víkend 9. a 10. decembra ďalším dvojkolom, ktorým sa prehupla do druhej polovice. To prinieslo opäť mnoho zaujímavých partií a vyrovnaných zápasov. Pohľad na tabuľku po šiestich kolách už naznačuje, ktoré družstvá budú bojovať o medaily a pre ktoré bude vytúženou métou záchrana v Extralige.

Čítaj viac >>

Víkend 25. a 26. novembra bola na programe Humenských šachistov druhá liga. V domácom prostredí odohrali Reinteristi posledné kolá súťaže v tomto kalendárnom roku. V oba dni privítali súperov z Košíc.

Čítaj viac >>

Vo štvrtok 16. novembra sme poobede vycestovali do Martina, aby sme sa skoro ráno oddýchnutí mohli zúčastniť turnaja o Cenu Juniorklubu Martin, ktorý sa konal počas dvoch dní 17. - 18. novembra 2017. Turnaja sme sa zúčastnili v početnej výprave 10 hráčov.

Čítaj viac >>

Vo štvrtok 16. novembra k nám do klubu prišlo odohrať 13 študentov Gymnázia arm. generála L. Svobodu ďalší, už štvrtý ročník šachového turnaja. Celkovou víťazkou turnaja a šachovou dámou školy sa stala Michaela Balogová.

Čítaj viac >>

V piatok 10. novembra sa v našich priestoroch za účasti 45 súťažiach zo siedmich škôl odohrali Školské Majstrovstvá okresu Humenné v zrýchlenom šachu ZŠ 2017/2018. V turnaji žiakov bojovalo 31 účastníkov a v turnaji žiačok ich súťažilo 14 o cenné miestenky do krajského kola.

Čítaj viac >>

Vo štvrtok 9. novembra sa u nás uskutočnili Školské majstrovstvá regiónu Humenné, Medzilaborce a Vranov nad Topľou v zrýchlenom šachu študentov a študentiek stredných škôl v zrýchlenom šachu 2017/2018. Celkovými víťazmi turnajov sa stali Vranovčan Jozef Bednár s plným počtom bodov a Humenčanka Viktória Barnová 6,5 boda.

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame mládež z Humenného a širokého okolia na prvý šachový turnaj v tomto školskom roku, ktorým odštartujeme šiesty ročník GPX súťaží v našom meste. V sobotu 4.11.2017 sa na vás tešíme v klubovni nad šachovou kaviarňou Check#Mate!

Čítaj viac >>

Po 20-tich rokoch štartovala v Snine úvodným dvojkolom najvyššia slovenská šachová súťaž družstiev – Extraliga. Minuloročný vicemajster, družstvo Reinteru vkročilo do tohto ročníka pod názvom Reinter Snina a zdá sa, že pravou nohou. Bez zaváhania a straty bodu vedie tabuľku najlepších slovenských družstiev.

Čítaj viac >>

Vždy v prvý deň nového mesiaca aktualizuje medzinárodná šachová federácia FIDE ratingy všetkým svojim členom v závislosti od toho ako sa im turnajovo darilo uplynulý mesiac. V našej šachovej Reinter rodine sa najviac darilo Miškovi Hudákovi.

Čítaj viac >>

Ligová sezóna 2017/2018 štartuje pre naše družstvá už tento víkend. Od piatka 29. septembra do nedele 1. októbra odohráme zápasy v piatich ligových súťažiach.

Čítaj viac >>

Podujatie Živý šach začalo písať svoju históriu v Humennom v sobotu 16. 9. 2017 na nádvorí humenského zámku. Na obriu šachovnicu sa prvýkrát postavilo 32 dobrovoľníkov a profesionálnych šermiarov, aby pred zrakmi divákov zviedli súboj, počas ktorého sa stali doslova figúrkami v rukách hráčov klubu Šachy Reinter - Jaroslava Pčolu ml. a Daniela Rajňáka.

Čítaj viac >>

Príď na živý šach, nemusíš mať strach :) Čakáme ťa na nádvorí humenského kaštieľa v sobotu 16.9.2017 o 15:00

Čítaj viac >>

Najznámejšie rumunské letovisko Mamaia, hostilo od 5. septembra do 14. septembra 2017 najlepších mladých európskych šachistov v kategóriách od 8 do 18 rokov. Slovensko reprezentovala početná výprava dievčat a chlapcov, ktorej členmi boli aj naše dve želiezka v ohni - súrodenci Ninka a Miško Hudákovci z Košíc.

Čítaj viac >>

Aj tento školský rok rozširujeme naše rady o nových členov. Ak si vo veku od 6 rokov, baví ťa šach, chceš sa v ňom zlepšiť a spoznať nových kamarátov určite neváhaj a zapíš sa k nám ;)

Čítaj viac >>

V sobotu 2.9.2017 sme v Humennom organizovali Seminár a školenie rozhodcov v šachu. Pred štartom novej sezóny sa vyškolilo 10 šachových rozhodcov z piatich slovenských klubov.

Čítaj viac >>

V auguste si najviac Elo bodov na svoje konto pripísal spomedzi našich hráčov Michal Valko. Gratulujeme.

Čítaj viac >>

Ako lepšie osláviť narodeniny šachovej kaviarne, než šachovým turnajom? Presne to sme si povedali aj my a zorganizovali sme ďalší ročník Open Check≠Mate! Tento rok sme účasťou 71 hráčov lámali doterajšie rekordy.

Čítaj viac >>

Prázdniny sú predo dvermi, a tak sme pre všetkých vo veku 6 - 17 rokov pripravili nezabudnuteľných šesť dní v letnom šachovom campe Fénix chess 2017!

Čítaj viac >>

Aj tento rok máme pre všetky deti milujúce šach i vesmírne dobrodružstvá prichystaný šachový camp Vesmírna rošáda 2017 v prostredí Astronomického observatória v Kolonici :)

Čítaj viac >>

Finále V. ročníka Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ bolo viac než len napínavé. O víťazovi rozhodla jedna remíza. Vo finále bojovalo šesť desaťčlenných družstiev s týmito výsledkami ...

Čítaj viac >>

Dejiskom Finále GPX v šachu mládeže 2016/2017 boli tento rok Topoľčany. Stretlo sa tu 60 najlepších slovenských šachistov začiatočníkov. Zastupovali nás na ňom piati zverenci, z ktorých si dvaja domov odniesli STRIEBORO :)

Čítaj viac >>

Šachový turnaj Open Reinter 2017 dopísal uplynulý víkend svoju piatu kapitolu. Tento hlavný turnaj neziskovej organizácie Šachy Reinter prebiehal v Humennom od 9. do 11. júna a zavítalo naň 49 hráčov z trinástich slovenských šachových klubov. Putovný krištáľový pohár si tento rok prevzal do opatery celkový víťaz turnaja Marek Ihnát ml., talentovaný šestnásťročný hráč Šk Zemplín Michalovce.

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachistov zo širokého okolia i vzdialenejších kútov Slovenska na V. ročník turnaja OPEN REINTER 2017.

Čítaj viac >>

V stredu 7.júna 2017 uzavrela ZŠ Pugačevova prvú etapu Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ organizáciou školského kola v šachu. Z 33 zúčastnených žiakov sa podľa postupového kľúča vybralo 10-členné družstvo školy na veľké finále :)

Čítaj viac >>

Nový školský týždeň začínalo 33 žiakov v škole inak než obvykle. Odložili síce knižky, ale mozog si potrápili šachovo. V pondelok 5.6.2017 bolo na ZŠ Hrnčiarskej na programe školské kolo v šachu.

Čítaj viac >>

V sobotu 3.6.20017 sme mali tú česť organizovať jedno veľmi zaujímavé podujatie -Semifinále GPX v šachu mládeže - oblasť východ pre túto sezónu 2016/2017. Zišlo sa u nás 60 hráčov s právom postupu, ktorý si vybojovali v základnej časti tejto celoslovenskej súťaže určenej pre šachistov začiatočníkov.

Čítaj viac >>

Dňa 2.6.2017 sa konalo na Cirkevnej spojenej škole školské kolo v šachu. Hralo sa 7 súťažných kôl tempom 2 x 12 min. bez časového bonusu. S plným počtom bodov obstál v turnaji iba jeden hráč - Adam Tabák, ktorý sa tak právom stal v tomto roku najlepším šachistom na škole.

Čítaj viac >>

Na MSR 2017 v rapid šachu družstiev starších žiakov sa dobre umiestnili aj tri družstvá Reinteru

Čítaj viac >>

20 žiakov ZŠ Laborecká v Humennom pod vedením p. Alexandra Jablonského, ktorý na škole vedie svedomito šachový krúžok, odohralo vo štvrtok 25. mája 2017 školské kolo šachového turnaja.

Čítaj viac >>

37 žiakov ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom sa zúčastnilo na školskom kole Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ s cieľom vytvoriť v nominačnom turnaji družstvo školy na finálové kolo.

Čítaj viac >>

ZŠ Jána Švermu aj tento rok otvárala ako prvá spomedzi základných škôl v poradí štvrtý ročník Humenskej žiackej ligy ZŠ 2016/2017. Školské kolo sa konalo v utorok 16.5.2017 za účasti 18 žiakov, ktorí odohrali 5 súťažných kôl tempom 2 x 15 min. + 2 sekundy za každý vykonaný ťah.

Čítaj viac >>

Deväť členov nášho klubu sa zúčastnilo 8. mája 2017 ďalšieho vydareného ročníka šachového turnaja vo Vlastivednom múzeu v Hanušovciach nad Topľou. Turnaju mládeže dominoval náš klubový hráč Leonard Simon, ktorý bez zaváhania zdolal každého súpera a s plným počtom bodov prebral zlato v celkovom poradí

Čítaj viac >>

Šachisti Reinteru zaznamenali významný úspech v novodobej histórii šachu nášho mesta - vybojovali tri medaily na Majstrovstvách Slovenska mládeže v šachu 2017 a budú tak Slovensko zastupovať na Majstrovstvách Európy a Majstrovstvách Európskej únie v šachu.

Čítaj viac >>

V utorok 11.4.2017 sa premiérovo konali Majstrovstvá Slovenska 4-členných družstiev žiakov a žiačok ZŠ a 1.stupňa OGY v rapid šachu. Družstvo ZŠ Dargovských hrdinov A vybojovalo BRONZ! :)

Čítaj viac >>

Humenskí šachisti sa už začiatkom súťaže netajili ambíciami na medailové priečky, ktoré v závere naplnili ziskom striebra! Potvrdili tak, že oprávnene patria medzi slovenskú šachovú špičku.

Čítaj viac >>

Levie srdce tento rok pevne v rukách drží Leonard Simon ako celkový víťaz turnaja! Tešíme sa :) A to nielen z jeho víťazstva, ale i z umiestnenia a výkonov našich ostatných zverencov

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých, ktorí si našli v šachu zaľúbenie rovnako ako my na Valentínsky GPX turnaj v sobotu 18. februára :)

Čítaj viac >>

V. ročník Reinter GPX 2016/2017 štartuje už túto sobotu! Začíname v sobotu 21. januára 2017 o 09:00 hod. v našich hracích priestoroch na Tolstého 102/3. Vítaní sú všetci od 5 do 99 rokov!

Čítaj viac >>

V utorok 19. januára 2017 sa v Snine konalo 4. kolo miestnej žiackej ligy za účasti 70 hráčov. Táto súťaž je zaradená aj do série GPX turnajov Slovenského šachového zväzu. Keďže aj my sme s našimi zverencami zapojení v tejto postupovej súťaži a poctivo zbierame body, nechýbali sme tu.

Čítaj viac >>

Zaujímavý víkend majú za sebou humenskí šachisti. 14. a 15. januára pokračovala šachová Eco-C Extraliga 5. a 6. kolom. Novoročné dvojkolo v Humenom absolvovali súperi z Dubnice nad Váhom a Osuského. Očakávania fanúšikov sa naplnili, napínavých momentov bolo viac než dosť!

Čítaj viac >>

Máme v klube šachistu zanieteného, pracovitého a skromného, ktorý je okrem iného aj výborným tímovým hráčom. Pochádza z obce Belá nad Cirochou a na šachové tréningy do Humenného cestuje dva krát do týždňa. Rok 2017 začal z prírastkom 34 Elo bodov. Je to najviac spomedzi našich hráčov. Volá sa Michal Valko ;)

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachových nadšencov a širokú verejnosť na v poradí tretí krst novej šachovej knihy slovenskej jednotky veľmajstra Jána Markoša s názvom Pod hladinou - 33 kapitol o tajomstvách šachu.

Čítaj viac >>

Kto iný by mohol predstaviť novú slovenskú šachovú knihu Pod hladinou - 33 kapitol o tajomstvách šachu lepšie než samotný jej autor? To sme si povedali aj my. Preto sme boli veľmi vďační a potešení, keď Jano Markoš prijal pozvanie na odprezentovanie svojej knihy i medzi šachistami na východe Slovenska.

Čítaj viac >>

V sobotu 3. decembra 2016 sa konal v Čaklove tradičný šachový turnaj za účasti 33 hráčov. Medzi nimi boli aj naši členovia.

Čítaj viac >>

V stredu 30. novembra sme mali tú česť organizovať v Humennom Majstrovstvá Prešovského kraja v rapid šachu ZŠ.

Čítaj viac >>

Poslednú novembrovú nedeľu odohrali obe družstvá Reinteru domáce zápasy tretieho kola v 3. Lige D2. Družstvo Reinter Humenné seniori sa nachádza po víťazstve v tomto kole aktuálne na bronzovej priečke v tabuľke.

Čítaj viac >>

V sobotu 26.11.2016 sa stretlo 46 hráčov v GPX turnaji a 16 hráčov v Open turnaji na ZŠ Kúpeľná v Prešove, aby odohrali 1. kolo tohtoročnej Šarišskej ligy mládeže. Náš klub na GPX turnaj vyslal štyroch zástupcov

Čítaj viac >>

Táto usmievavá dievčinka sa volá Katka Minčičová. Je to nielen veľmi príjemná, skromná a dobrá osôbka, ale aj výborná šachistka! Svoje nadanie pre šach a vedomosti jasne dokázala aj dnes - ziskom bronzového miesta na Majstrovstvách Prešovského kraja stredoškoláčok!

Čítaj viac >>

V utorok 22.11.2016 sme mali tú česť organizovať v našich hracích priestoroch pre 34 stredoškolákov z troch okresov a ôsmich stredných škôl postupový turnaj. V dvoch oddelených turnajoch zápolilo za šachovnicami 22 študentov a 12 študentiek o miestenky na krajské kolo. Hralo sa tempom 2 x 15 min + 2 sek./ťah sedem kôl.

Čítaj viac >>

Klub Šachy Reinter Humenné v októbri odštartoval okrem nižších líg aj svoje pôsobenie v najvyššej šachovej slovenskej súťaži družstiev – extralige.

Čítaj viac >>

Klub Šachy Reinter Humenné získal pre sezónu 2016/2017 do svojich radov najsilnejšieho hráča Českej republiky a zároveň 22. najlepšieho šachistu na svete Davida Navaru. S týmto špičkovým veľmajstrom sa uskutoční pri príležitosti jeho prvého zápasu v drese Reinteru beseda v piatok 21.10.2016 o 18:00 v hracej miestnosti na Tolstého 3.

Čítaj viac >>

Tohtoročnú šachovú sezónu sme odštartovali zápasmi v 2. Lige D. Uplynulý víkend preto naše družstvo Reinter Humenné B strávilo na Spiši, kde odohralo u súperov prvé dvojkolo.

Čítaj viac >>

Do tretice opakuje svoj úspech z júla a augusta Samuel Bučko, ktorý tento mesiac pripisuje najviac Elo bodov zo všetkých našich členov. Samkov rating sa po absolvovaní septembrového turnaja Sorea Open v Starej Ľubovni ustálil na čísle 1406. Gratulujeme!

Čítaj viac >>

Osem humenských šachistov v prvú októbrovú sobotu veru neleňošilo, ale vybralo sa na 12. ročník medzinárodného šachového turnaja grófa Jána Zamoyského na hrad Ľubovňa.

Čítaj viac >>

V sobotu 24.9.2016 odštartoval 62. ročník medzinárodného turnaja OPEN TATRY 2016. Zápolia v ňom aj štyria extraligoví hráči klubu Šachy Reinter Humenné.

Čítaj viac >>

Najväčší európsky šachový sviatok pre mládež sa konal tento rok v Prahe, kde od 17. do 28. augusta prebiehali Majstrovstvá Európy mládeže v šachu. Zo Slovenska sa podujatia zúčastnilo 39 mladých hráčov, medzi ktorými boli i dvaja hráči humenského klubu Šachy Reinter, súrodenci Stela a Leonard Simonovci.

Čítaj viac >>

Pre všetkých, ktorí zaváhali a nezúčastnili sa riadneho zápisu do šachového krúžku sme pripravili ZÁPIS DODATOČNÝ!

Čítaj viac >>

Aj tento rok prijímame medzi nás nových členov a otvárame šachový krúžok!

Čítaj viac >>

Tento mesiac vynikal spomedzi našich hráčov v zbieraní Elo bodov na svoje konto Leonard Simon! Gratulujeme k zisku 97 Elo bodov, ktoré si vybojoval na Majstrovstvách Európy mládeže.

Čítaj viac >>

Dnes o 15:00 štartujú prvým kolom v Prahe Majstrovstvá Európy mládeže 2016. Slovensko reprezentujú i naši dvaja zverenci, súrodenci Stela a Leo Simonovci.

Čítaj viac >>

S krédom „Šach patrí do kaviarne“ sa humenským nadšencom šachu a kaviarenskej atmosféry podarilo vytvoriť na východe Slovenska unikátny projekt - štýlovú šachovú kaviareň Check#Mate!. Pri príležitosti jej druhých narodenín tu zorganizovala nezisková organizácia Šachy REINTER v nedeľu 14. augusta aj v tomto roku šachový turnaj.

Čítaj viac >>

Šachy REINTER n. o. Vás srdečne pozýva na III. ročník turnaja „OPEN Check#Mate!“2016 ;)

Čítaj viac >>

Aj v auguste sa na nás bude usmievať Samuel Bučko z postu klubového hráča s najvyšším nárastom na Elo ratingu + 66 bodov.

Čítaj viac >>

Aj v tomto školskom roku organizovala nezisková organizácia Šachy Reinter n.o. už štvrtý ročník Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ. Najlepší z najlepších sa následne v počte 49 účastníkov stretli vo veľkom finále na sklonku školského roka vo štvrtok 23. júna.

Čítaj viac >>

Aj tento rok do tretice pozývame deti milujúce šach a zábavu na letný pobytový šachový camp Vesmírna rošáda 2016!

Čítaj viac >>

Najväčší prírastok na výkonnosti zaznamenal tento mesiac náš 10 ročný talentovaný hráč Samuel Bučko. Elo mú stúplo o 120 bodov, ktoré si "zarobil" na turnaji Open Reinter 2016.

Čítaj viac >>

Počas uplynulého víkendu sa od piatka 17. júna do nedele 19. júna konal v Humennom IV. ročník šachového turnaja jednotlivcov s názvom OPEN REINTER. Do priestorov neziskovej organizácie Šachy REINTER tento krát zavítalo 30 účastníkov z Košíc, Trebišova, Michaloviec, Vranova nad Topľou, Kežmarku, Starej Ľubovne, Humenného a Serede.

Čítaj viac >>

Pondelok 20.6.2016 patril na ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom kráľovskému športu – šachu. Takmer šesťdesiatka účastníkov sa zišla v školskej jedálni, aby odohrali po ďalšom roku tréningu v šachovom krúžku turnaj.

Čítaj viac >>

IV. ročník turnaja Open REINTER 2016 môžete sledovať aj online,....

Čítaj viac >>

Humenským šachistom sa podarilo uspieť na najväčšom slovenskom šachovom festivale CHESSFEST v Ružomberku. Tento rok ho navštívilo viac ako 600 hráčov zo Slovenska a zahraničia, pričom zastúpenie mala aj reprezentácia klubu Šachy Reinter. Našej hráčke Katke Minčičovej sa podarilo vybojovať bronzovú medailu.

Čítaj viac >>

Od 5. do 12. júna prebiehalo v Tatranských Matliaroch vrcholné šachové podujatie Majstrovstvá SR v šachu seniorov 2016. Na podujatí sa zišlo 115 hráčov, z toho 6 titulovaných (IM, FM, CM). Farby klubu Šachy Reinter n.o. hájili dvaja skúsení šachisti Anton Bidleň a Cyril Cehelský, ktorí súťažili v kategórii A.

Čítaj viac >>

Vo štvrtok 9.6.2016 zasadlo za šachovnice 32 žiakov základnej školy na Laboreckej ulici s cieľom určiť školského kráľa v šachu na rok 2016 a desať člennú zostavu reprezentantov školy na okresnom Finále Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ.

Čítaj viac >>

V magický pondelkový dátum 6.6.2016 sa na Cirkevnej spojenej škole v Humennom konalo školské kolo Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ. Zúčastnilo sa ho spolu 27 žiakov a žiačok, ktorí odohrali 7 súťažných kôl tempom 2 x 12 minút + 3 sek/ťah. Z kola školského vzišla 10 - členná reprezentácia školy, ktorá bude bojovať na okresnom FINÁLE.

Čítaj viac >>

V dňoch 5. - 12.6.2016 prebieha v Tatranských Matliaroch vrcholové šachové podujatie Majstrovstvá SR seniorov 2016. Tradične na ňom nechýbajú ani Humenčania.

Čítaj viac >>

V sobotu 28. mája 2016 sa u nás uskutočnilo Semifinále 9. ročníka celoslovenskej súťaže Grand Prix v šachu mládeže 2015/2016 - oblasť Východ.

Čítaj viac >>

Snina, Prešov, Humenné, Belá nad Cirochou a Košice - z týchto miest k nám vo štvrtok 5.5.2016 pricestovali účastníci posledného zo série šiestich GPX turnajov, ktoré sme tento školský rok organizovali s finančnou podporou mesta Humenné. 57 hráčov vo veku do 14 rokov podalo počas dopoludnia skvelý výkon hodný veľkej pochvaly

Čítaj viac >>

Humenská žiacka šachová liga ZŠ 2016 odštartovala tento rok školským kolom za ZŠ Jána Švermu. Za šachovnicami sa zišlo 18 šachistov a tri pôvabné šachistky. Po piatich kolách sme sa dopracovali k nasledovným výsledkom: http://www.chess-results.com/tnr220143.aspx?lan=1

Čítaj viac >>

Je došachované! :) V sobotu sa v Tatralandii skončili Majstrovstvá Slovenskej republiky mládeže 2016 v šachu, ktorých sa pod trénerskou taktovkou FM Tomáša Kraka zúčastnila 23 členná humensko-košická výprava. Z desiatich Humenčanov zaznamenala najvýraznejší úspech Stelka Simonová - 4. miesto v kategórii dievčat do 12 rokov. Od zisku bronzu ju delil jeden bod až v druhom pomocnom hodnotení. Zdarne nás reprezentovali aj ostatní hráči, ktorým gratulujeme k získaným úspechom, novým ratingom a tešíme sa na to ako budú napredovať! Na záver chceme veľmi poďakovať všetkým rodičom, trénerom a spolupracujúcim za prácu, ktorú odviedli počas celého priebehu MSR mládeže 2016!

Čítaj viac >>

V nedeľu 6.3.2016 odohrali družstvá Šachy Reinter, n.o. predposledné desiate kolo v tretej šachovej lige. Reinter Humenné C cestoval za súperom ŠK OcÚ Drienov, kde zaznamenal favorit súťaže deviatu výhru v tejto sezóne v pomere 7:1.

Čítaj viac >>

Počas víkendu 27. a 28. februára pokračovala dvoma kolami najvyššia slovenská šachová súťaž družstiev – extraliga. Pozornosť výrazne pútal úspech nováčika súťaže družstva Reinter Humenné, ktorý sa zaznamenaním dvoch víťazstiev zaradil na vynikajúce 4. miesto tabuľky s 15 bodmi na konte, tj. iba 4 body za favoritmi

Čítaj viac >>

​V nedeľu 21.februára pokračovala piatym kolom 4. šachová liga. Cennú výhru na domácej pôde zaznamenal tím Šachy Reinter G, ktorý porazil skúsený tím ŠK Čaklov 3:2.

Čítaj viac >>

Zápasmi siedmeho kola pokračovala uplynulý víkend tretia šachová liga skupiny D2. Tím Reinter Humenné C vycestoval za svojim najväčším rivalom PŠK Dason do Prešova, kde splnil očakávania svojich fanúšikov a vyhral v pomere 4,5:3,5. Tesné, no dôležité víťazstvo medzi dvoma favoritmi súťaže rozhodlo v prospech Humenčanov, ktorí potvrdili pozíciu lídra tabuľky a štyri kolá do konca súťaže sú na najlepšej ceste za postupom do druhej šachovej ligy.

Čítaj viac >>
POZVÁNKY 04.3.2021 Vesmírna rošáda 2021! 09.2.2021 IX. Ročník REINTER GRAND PRIX v šachu mládeže 2021 15.11.2020 Majstrovstvá regiónu HE,ML,SV a VT V online šachu ZŠ a SŠ 28.12.2019 Vianočný turnaj rodinných dvojíc II. ročník 14.12.2019 Reinter GPX v šachu mládeže 2019/2020 - 2. turnaj MIKULÁŠSKY 07.6.2019 VII. ročník OPEN REINTER 2019 08.12.2018 Reinter GPX v šachu mládeže 2018 - 2. turnaj MIKULÁŠSKY 17.11.2018 Reinter GPX v šachu mládeže 2018/2019 - 1. turnaj 26.10.2018 Prednáška GM Tomáša Petríka o 43. šachovej olympiáde v Batumi aj v Humennom 02.9.2018 Open Check#Mate! 2018 20.8.2018 Šachový camp Fénix chess 2018 02.7.2018 Vesmírna rošáda 2018 15.6.2018 VI. ročník OPEN REINTER 2018 19.5.2018 Reinter GPX v šachu mládeže 2017 - 6. turnaj 14.4.2018 Reinter GPX v šachu mládeže 2017 - 5. turnaj 17.2.2018 VALENTÍNSKY GPX TURNAJ 27.1.2018 Reinter GPX v šachu mládeže 2017 - 3. turnaj 27.12.2017 Vianočný šachový turnaj O Zlatého pešiaka 09.12.2017 Reinter GPX v šachu mládeže 2017 - 2. turnaj MIKULÁŠSKY 28.11.2017 Majstrovstvá Prešovského kraja žiakov a žiačok ZŠ a 1. stupňa OGY v zrýchlenom šachu 2017/2018 23.11.2017 Majstrovstvá Prešovského kraja študentov a študentiek SŠ a 2. stupňa OGY v zrýchlenom šachu 2017/2018 10.11.2017 Školské majstrovstvá okresov HE a ML žiakov a žiačok ZŠ v zrýchlenom šachu 2017/2018 09.11.2017 Školské majstrovstvá regiónu HE, ML a VT študentov a študentiek SŠ v zrýchlenom šachu 2017/2018 04.11.2017 Reinter GPX v šachu mládeže 2017/2018 - 1. turnaj 16.9.2017 ŽIVÝ ŠACH 02.9.2017 Školenie a seminár rozhodcov 2. a 3. triedy 20.8.2017 Open Check≠Mate! 2017 07.8.2017 Šachový camp Fénix chess 2017 10.7.2017 Vesmírna rošáda 2017 09.6.2017 V. ročník OPEN REINTER 2017 18.2.2017 Valentínsky GPX turnaj 21.1.2017 Reinter GPX mládeže 2016/2017 - 1. turnaj 29.12.2016 Modranská veža 2016 27.12.2016 Zlatý pešiak 2016 16.12.2016 Pozvánka na tretí krst novej šachovej knihy Pod hladinou 03.12.2016 Šachový turnaj o pohár starostu obce Čaklov 21.10.2016 Zaži besedu s GM Davidom Navarom 17.9.2016 Školenie rozhodcov 1. 2. a 3. triedy 16.9.2016 Dodatočný ZÁPIS do šachového krúžku 09.9.2016 Zápis do šachového krúžku 2016 01.9.2016 Sorea Open 2016 27.8.2016 Vinianske jazero 2016 22.8.2016 Vesmírna rošáda 2016 - 2. turnus 14.8.2016 Open Check#Mate! 2016 04.8.2016 Open Prešov 2016 18.7.2016 Vesmírna rošáda 2016 26.6.2016 Zemplínska Veža 2016 17.6.2016 OPEN Reinter 2016 11.6.2016 Finále Grand Prix mládeže 2016 05.6.2016 Majstrovstvá SR seniorov 2016 03.6.2016 Chessfest Ružomberok 2016 28.5.2016 Semifinále 9.ročníka Grand Prix mládeže 2015/2016 - oblasť Východ