Simonovci na Majstrovstvách Európy mládeže v šachu

19.09.2016

Najväčší európsky šachový sviatok pre mládež sa konal tento rok v Prahe, kde od 17. do 28. augusta prebiehali Majstrovstvá Európy mládeže v šachu.

Tohto významného mládežníckeho šampionátu sa zúčastnilo spolu 1310 hráčov z 49 európskych štátov, ktorí odohrali neuveriteľných 5843 partií. Súťažilo sa v chlapčenských a dievčenských vekových kategóriách do 8, 10, 12, 14, 16 a 18 rokov.

Zo Slovenska sa podujatia zúčastnilo 39 mladých hráčov, medzi ktorými boli i dvaja hráči humenského klubu Šachy Reinter, súrodenci Stela a Leonard Simonovci. Stela súťažila v 100 člennej kategórii dievčat do 12 rokov, kde uhrala 3,5 boda z 9 možných (3 x výhra, 1 x remíza) a polepšila si o dve pozície oproti štartu. Jej brat Leonard zápolil v kategórii chlapcov do 10 rokov, kde súťažilo spolu 142 hráčov. Vďaka trom  výhram a dvom remízam vybojoval 4 body z deviatich a oproti štartu si vylepšil konečnú pozíciu o 20 priečok smerom nahor.

Pre oboch to bola prvá skúsenosť so šampionátom medzinárodných rozmerov a tak významného charakteru. „So svojimi súpermi sa popasovali v rámci svojich možností dobre. Rozhodne ak budeme aj naďalej tak poctivo trénovať, medailové úspechy na seba nenechajú dlho čakať. Šachové základy v Humennom sú vybudované u mládeže kvalitne. Simonovci sú príkladom toho, že  s podporou materského klubu stoja hráči na pevných nohách  i v európskej konkurencii a je tu rozhodne na čom stavať. “ zhodnotili ich účinkovanie tréneri FM Tomáš Krak a Jaroslav Pčola.

Skúsenosti na tomto šampionáte sa pokúsia humenskí šachisti zúročiť už v nadchádzajúcej sezóne. V tomto období štartuje sedem humenských družstiev sezónu v štyroch ligových súťažiach, od extraligy až po štvrtú mládežnícku ligu. Držíme im palce.

Oficiálna stránka podujatia

Zoznam aktualít

Príď na živý šach, nemusíš mať strach :) Čakáme ťa na nádvorí humenského kaštieľa v sobotu 16.9.2017 o 15:00

Čítaj viac >>

Aj tento školský rok rozširujeme naše rady o nových členov. Ak si vo veku od 6 rokov, baví ťa šach, chceš sa v ňom zlepšiť a spoznať nových kamarátov určite neváhaj a zapíš sa k nám ;)

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých záujemcov na Školenie a seminár rozhodcov 2. a 3. triedy, ktoré sa uskutoční v sobotu 2.9.2017 v Humennom.

Čítaj viac >>

Ako lepšie osláviť narodeniny šachovej kaviarne, než šachovým turnajom? Presne to sme si povedali aj my a zorganizovali sme ďalší ročník Open Check≠Mate! Tento rok sme účasťou 71 hráčov lámali doterajšie rekordy.

Čítaj viac >>

Prázdniny sú predo dvermi, a tak sme pre všetkých vo veku 6 - 17 rokov pripravili nezabudnuteľných šesť dní v letnom šachovom campe Fénix chess 2017!

Čítaj viac >>

Aj tento rok máme pre všetky deti milujúce šach i vesmírne dobrodružstvá prichystaný šachový camp Vesmírna rošáda 2017 v prostredí Astronomického observatória v Kolonici :)

Čítaj viac >>

Finále V. ročníka Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ bolo viac než len napínavé. O víťazovi rozhodla jedna remíza. Vo finále bojovalo šesť desaťčlenných družstiev s týmito výsledkami ...

Čítaj viac >>

Dejiskom Finále GPX v šachu mládeže 2016/2017 boli tento rok Topoľčany. Stretlo sa tu 60 najlepších slovenských šachistov začiatočníkov. Zastupovali nás na ňom piati zverenci, z ktorých si dvaja domov odniesli STRIEBORO :)

Čítaj viac >>

Šachový turnaj Open Reinter 2017 dopísal uplynulý víkend svoju piatu kapitolu. Tento hlavný turnaj neziskovej organizácie Šachy Reinter prebiehal v Humennom od 9. do 11. júna a zavítalo naň 49 hráčov z trinástich slovenských šachových klubov. Putovný krištáľový pohár si tento rok prevzal do opatery celkový víťaz turnaja Marek Ihnát ml., talentovaný šestnásťročný hráč Šk Zemplín Michalovce.

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachistov zo širokého okolia i vzdialenejších kútov Slovenska na V. ročník turnaja OPEN REINTER 2017.

Čítaj viac >>

V stredu 7.júna 2017 uzavrela ZŠ Pugačevova prvú etapu Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ organizáciou školského kola v šachu. Z 33 zúčastnených žiakov sa podľa postupového kľúča vybralo 10-členné družstvo školy na veľké finále :)

Čítaj viac >>

Nový školský týždeň začínalo 33 žiakov v škole inak než obvykle. Odložili síce knižky, ale mozog si potrápili šachovo. V pondelok 5.6.2017 bolo na ZŠ Hrnčiarskej na programe školské kolo v šachu.

Čítaj viac >>

V sobotu 3.6.20017 sme mali tú česť organizovať jedno veľmi zaujímavé podujatie -Semifinále GPX v šachu mládeže - oblasť východ pre túto sezónu 2016/2017. Zišlo sa u nás 60 hráčov s právom postupu, ktorý si vybojovali v základnej časti tejto celoslovenskej súťaže určenej pre šachistov začiatočníkov.

Čítaj viac >>

Dňa 2.6.2017 sa konalo na Cirkevnej spojenej škole školské kolo v šachu. Hralo sa 7 súťažných kôl tempom 2 x 12 min. bez časového bonusu. S plným počtom bodov obstál v turnaji iba jeden hráč - Adam Tabák, ktorý sa tak právom stal v tomto roku najlepším šachistom na škole.

Čítaj viac >>

Na MSR 2017 v rapid šachu družstiev starších žiakov sa dobre umiestnili aj tri družstvá Reinteru

Čítaj viac >>

20 žiakov ZŠ Laborecká v Humennom pod vedením p. Alexandra Jablonského, ktorý na škole vedie svedomito šachový krúžok, odohralo vo štvrtok 25. mája 2017 školské kolo šachového turnaja.

Čítaj viac >>

37 žiakov ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom sa zúčastnilo na školskom kole Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ s cieľom vytvoriť v nominačnom turnaji družstvo školy na finálové kolo.

Čítaj viac >>

ZŠ Jána Švermu aj tento rok otvárala ako prvá spomedzi základných škôl v poradí štvrtý ročník Humenskej žiackej ligy ZŠ 2016/2017. Školské kolo sa konalo v utorok 16.5.2017 za účasti 18 žiakov, ktorí odohrali 5 súťažných kôl tempom 2 x 15 min. + 2 sekundy za každý vykonaný ťah.

Čítaj viac >>

Deväť členov nášho klubu sa zúčastnilo 8. mája 2017 ďalšieho vydareného ročníka šachového turnaja vo Vlastivednom múzeu v Hanušovciach nad Topľou. Turnaju mládeže dominoval náš klubový hráč Leonard Simon, ktorý bez zaváhania zdolal každého súpera a s plným počtom bodov prebral zlato v celkovom poradí

Čítaj viac >>

Urobte ten správny ťah a podporte svojimi 2% ŠACH - kráľovskú hru, ktorú hrá približne 9% celkovej populácie v 160 krajinách sveta.

Čítaj viac >>

Šachisti Reinteru zaznamenali významný úspech v novodobej histórii šachu nášho mesta - vybojovali tri medaily na Majstrovstvách Slovenska mládeže v šachu 2017 a budú tak Slovensko zastupovať na Majstrovstvách Európy a Majstrovstvách Európskej únie v šachu.

Čítaj viac >>

V utorok 11.4.2017 sa premiérovo konali Majstrovstvá Slovenska 4-členných družstiev žiakov a žiačok ZŠ a 1.stupňa OGY v rapid šachu. Družstvo ZŠ Dargovských hrdinov A vybojovalo BRONZ! :)

Čítaj viac >>

Humenskí šachisti sa už začiatkom súťaže netajili ambíciami na medailové priečky, ktoré v závere naplnili ziskom striebra! Potvrdili tak, že oprávnene patria medzi slovenskú šachovú špičku.

Čítaj viac >>

Levie srdce tento rok pevne v rukách drží Leonard Simon ako celkový víťaz turnaja! Tešíme sa :) A to nielen z jeho víťazstva, ale i z umiestnenia a výkonov našich ostatných zverencov

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých, ktorí si našli v šachu zaľúbenie rovnako ako my na Valentínsky GPX turnaj v sobotu 18. februára :)

Čítaj viac >>

V. ročník Reinter GPX 2016/2017 štartuje už túto sobotu! Začíname v sobotu 21. januára 2017 o 09:00 hod. v našich hracích priestoroch na Tolstého 102/3. Vítaní sú všetci od 5 do 99 rokov!

Čítaj viac >>

V utorok 19. januára 2017 sa v Snine konalo 4. kolo miestnej žiackej ligy za účasti 70 hráčov. Táto súťaž je zaradená aj do série GPX turnajov Slovenského šachového zväzu. Keďže aj my sme s našimi zverencami zapojení v tejto postupovej súťaži a poctivo zbierame body, nechýbali sme tu.

Čítaj viac >>

Zaujímavý víkend majú za sebou humenskí šachisti. 14. a 15. januára pokračovala šachová Eco-C Extraliga 5. a 6. kolom. Novoročné dvojkolo v Humenom absolvovali súperi z Dubnice nad Váhom a Osuského. Očakávania fanúšikov sa naplnili, napínavých momentov bolo viac než dosť!

Čítaj viac >>

Máme v klube šachistu zanieteného, pracovitého a skromného, ktorý je okrem iného aj výborným tímovým hráčom. Pochádza z obce Belá nad Cirochou a na šachové tréningy do Humenného cestuje dva krát do týždňa. Rok 2017 začal z prírastkom 34 Elo bodov. Je to najviac spomedzi našich hráčov. Volá sa Michal Valko ;)

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachových nadšencov a širokú verejnosť na v poradí tretí krst novej šachovej knihy slovenskej jednotky veľmajstra Jána Markoša s názvom Pod hladinou - 33 kapitol o tajomstvách šachu.

Čítaj viac >>

Kto iný by mohol predstaviť novú slovenskú šachovú knihu Pod hladinou - 33 kapitol o tajomstvách šachu lepšie než samotný jej autor? To sme si povedali aj my. Preto sme boli veľmi vďační a potešení, keď Jano Markoš prijal pozvanie na odprezentovanie svojej knihy i medzi šachistami na východe Slovenska.

Čítaj viac >>

V sobotu 3. decembra 2016 sa konal v Čaklove tradičný šachový turnaj za účasti 33 hráčov. Medzi nimi boli aj naši členovia.

Čítaj viac >>

V stredu 30. novembra sme mali tú česť organizovať v Humennom Majstrovstvá Prešovského kraja v rapid šachu ZŠ.

Čítaj viac >>

Poslednú novembrovú nedeľu odohrali obe družstvá Reinteru domáce zápasy tretieho kola v 3. Lige D2. Družstvo Reinter Humenné seniori sa nachádza po víťazstve v tomto kole aktuálne na bronzovej priečke v tabuľke.

Čítaj viac >>

V sobotu 26.11.2016 sa stretlo 46 hráčov v GPX turnaji a 16 hráčov v Open turnaji na ZŠ Kúpeľná v Prešove, aby odohrali 1. kolo tohtoročnej Šarišskej ligy mládeže. Náš klub na GPX turnaj vyslal štyroch zástupcov

Čítaj viac >>

Táto usmievavá dievčinka sa volá Katka Minčičová. Je to nielen veľmi príjemná, skromná a dobrá osôbka, ale aj výborná šachistka! Svoje nadanie pre šach a vedomosti jasne dokázala aj dnes - ziskom bronzového miesta na Majstrovstvách Prešovského kraja stredoškoláčok!

Čítaj viac >>

V utorok 22.11.2016 sme mali tú česť organizovať v našich hracích priestoroch pre 34 stredoškolákov z troch okresov a ôsmich stredných škôl postupový turnaj. V dvoch oddelených turnajoch zápolilo za šachovnicami 22 študentov a 12 študentiek o miestenky na krajské kolo. Hralo sa tempom 2 x 15 min + 2 sek./ťah sedem kôl.

Čítaj viac >>

Klub Šachy Reinter Humenné v októbri odštartoval okrem nižších líg aj svoje pôsobenie v najvyššej šachovej slovenskej súťaži družstiev – extralige.

Čítaj viac >>

Klub Šachy Reinter Humenné získal pre sezónu 2016/2017 do svojich radov najsilnejšieho hráča Českej republiky a zároveň 22. najlepšieho šachistu na svete Davida Navaru. S týmto špičkovým veľmajstrom sa uskutoční pri príležitosti jeho prvého zápasu v drese Reinteru beseda v piatok 21.10.2016 o 18:00 v hracej miestnosti na Tolstého 3.

Čítaj viac >>

Tohtoročnú šachovú sezónu sme odštartovali zápasmi v 2. Lige D. Uplynulý víkend preto naše družstvo Reinter Humenné B strávilo na Spiši, kde odohralo u súperov prvé dvojkolo.

Čítaj viac >>

Do tretice opakuje svoj úspech z júla a augusta Samuel Bučko, ktorý tento mesiac pripisuje najviac Elo bodov zo všetkých našich členov. Samkov rating sa po absolvovaní septembrového turnaja Sorea Open v Starej Ľubovni ustálil na čísle 1406. Gratulujeme!

Čítaj viac >>

Osem humenských šachistov v prvú októbrovú sobotu veru neleňošilo, ale vybralo sa na 12. ročník medzinárodného šachového turnaja grófa Jána Zamoyského na hrad Ľubovňa.

Čítaj viac >>

V sobotu 24.9.2016 odštartoval 62. ročník medzinárodného turnaja OPEN TATRY 2016. Zápolia v ňom aj štyria extraligoví hráči klubu Šachy Reinter Humenné.

Čítaj viac >>

Najväčší európsky šachový sviatok pre mládež sa konal tento rok v Prahe, kde od 17. do 28. augusta prebiehali Majstrovstvá Európy mládeže v šachu. Zo Slovenska sa podujatia zúčastnilo 39 mladých hráčov, medzi ktorými boli i dvaja hráči humenského klubu Šachy Reinter, súrodenci Stela a Leonard Simonovci.

Čítaj viac >>

Pre všetkých, ktorí zaváhali a nezúčastnili sa riadneho zápisu do šachového krúžku sme pripravili ZÁPIS DODATOČNÝ!

Čítaj viac >>

Aj tento rok prijímame medzi nás nových členov a otvárame šachový krúžok!

Čítaj viac >>

Tento mesiac vynikal spomedzi našich hráčov v zbieraní Elo bodov na svoje konto Leonard Simon! Gratulujeme k zisku 97 Elo bodov, ktoré si vybojoval na Majstrovstvách Európy mládeže.

Čítaj viac >>

Dnes o 15:00 štartujú prvým kolom v Prahe Majstrovstvá Európy mládeže 2016. Slovensko reprezentujú i naši dvaja zverenci, súrodenci Stela a Leo Simonovci.

Čítaj viac >>

S krédom „Šach patrí do kaviarne“ sa humenským nadšencom šachu a kaviarenskej atmosféry podarilo vytvoriť na východe Slovenska unikátny projekt - štýlovú šachovú kaviareň Check#Mate!. Pri príležitosti jej druhých narodenín tu zorganizovala nezisková organizácia Šachy REINTER v nedeľu 14. augusta aj v tomto roku šachový turnaj.

Čítaj viac >>

Šachy REINTER n. o. Vás srdečne pozýva na III. ročník turnaja „OPEN Check#Mate!“2016 ;)

Čítaj viac >>

Aj v auguste sa na nás bude usmievať Samuel Bučko z postu klubového hráča s najvyšším nárastom na Elo ratingu + 66 bodov.

Čítaj viac >>

Aj v tomto školskom roku organizovala nezisková organizácia Šachy Reinter n.o. už štvrtý ročník Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ. Najlepší z najlepších sa následne v počte 49 účastníkov stretli vo veľkom finále na sklonku školského roka vo štvrtok 23. júna.

Čítaj viac >>

Aj tento rok do tretice pozývame deti milujúce šach a zábavu na letný pobytový šachový camp Vesmírna rošáda 2016!

Čítaj viac >>

Najväčší prírastok na výkonnosti zaznamenal tento mesiac náš 10 ročný talentovaný hráč Samuel Bučko. Elo mú stúplo o 120 bodov, ktoré si "zarobil" na turnaji Open Reinter 2016.

Čítaj viac >>

Počas uplynulého víkendu sa od piatka 17. júna do nedele 19. júna konal v Humennom IV. ročník šachového turnaja jednotlivcov s názvom OPEN REINTER. Do priestorov neziskovej organizácie Šachy REINTER tento krát zavítalo 30 účastníkov z Košíc, Trebišova, Michaloviec, Vranova nad Topľou, Kežmarku, Starej Ľubovne, Humenného a Serede.

Čítaj viac >>

Pondelok 20.6.2016 patril na ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom kráľovskému športu – šachu. Takmer šesťdesiatka účastníkov sa zišla v školskej jedálni, aby odohrali po ďalšom roku tréningu v šachovom krúžku turnaj.

Čítaj viac >>

IV. ročník turnaja Open REINTER 2016 môžete sledovať aj online,....

Čítaj viac >>

Humenským šachistom sa podarilo uspieť na najväčšom slovenskom šachovom festivale CHESSFEST v Ružomberku. Tento rok ho navštívilo viac ako 600 hráčov zo Slovenska a zahraničia, pričom zastúpenie mala aj reprezentácia klubu Šachy Reinter. Našej hráčke Katke Minčičovej sa podarilo vybojovať bronzovú medailu.

Čítaj viac >>

Od 5. do 12. júna prebiehalo v Tatranských Matliaroch vrcholné šachové podujatie Majstrovstvá SR v šachu seniorov 2016. Na podujatí sa zišlo 115 hráčov, z toho 6 titulovaných (IM, FM, CM). Farby klubu Šachy Reinter n.o. hájili dvaja skúsení šachisti Anton Bidleň a Cyril Cehelský, ktorí súťažili v kategórii A.

Čítaj viac >>

Vo štvrtok 9.6.2016 zasadlo za šachovnice 32 žiakov základnej školy na Laboreckej ulici s cieľom určiť školského kráľa v šachu na rok 2016 a desať člennú zostavu reprezentantov školy na okresnom Finále Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ.

Čítaj viac >>

V magický pondelkový dátum 6.6.2016 sa na Cirkevnej spojenej škole v Humennom konalo školské kolo Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ. Zúčastnilo sa ho spolu 27 žiakov a žiačok, ktorí odohrali 7 súťažných kôl tempom 2 x 12 minút + 3 sek/ťah. Z kola školského vzišla 10 - členná reprezentácia školy, ktorá bude bojovať na okresnom FINÁLE.

Čítaj viac >>

V dňoch 5. - 12.6.2016 prebieha v Tatranských Matliaroch vrcholové šachové podujatie Majstrovstvá SR seniorov 2016. Tradične na ňom nechýbajú ani Humenčania.

Čítaj viac >>

V sobotu 28. mája 2016 sa u nás uskutočnilo Semifinále 9. ročníka celoslovenskej súťaže Grand Prix v šachu mládeže 2015/2016 - oblasť Východ.

Čítaj viac >>

Snina, Prešov, Humenné, Belá nad Cirochou a Košice - z týchto miest k nám vo štvrtok 5.5.2016 pricestovali účastníci posledného zo série šiestich GPX turnajov, ktoré sme tento školský rok organizovali s finančnou podporou mesta Humenné. 57 hráčov vo veku do 14 rokov podalo počas dopoludnia skvelý výkon hodný veľkej pochvaly

Čítaj viac >>

Humenská žiacka šachová liga ZŠ 2016 odštartovala tento rok školským kolom za ZŠ Jána Švermu. Za šachovnicami sa zišlo 18 šachistov a tri pôvabné šachistky. Po piatich kolách sme sa dopracovali k nasledovným výsledkom: http://www.chess-results.com/tnr220143.aspx?lan=1

Čítaj viac >>

Je došachované! :) V sobotu sa v Tatralandii skončili Majstrovstvá Slovenskej republiky mládeže 2016 v šachu, ktorých sa pod trénerskou taktovkou FM Tomáša Kraka zúčastnila 23 členná humensko-košická výprava. Z desiatich Humenčanov zaznamenala najvýraznejší úspech Stelka Simonová - 4. miesto v kategórii dievčat do 12 rokov. Od zisku bronzu ju delil jeden bod až v druhom pomocnom hodnotení. Zdarne nás reprezentovali aj ostatní hráči, ktorým gratulujeme k získaným úspechom, novým ratingom a tešíme sa na to ako budú napredovať! Na záver chceme veľmi poďakovať všetkým rodičom, trénerom a spolupracujúcim za prácu, ktorú odviedli počas celého priebehu MSR mládeže 2016!

Čítaj viac >>

V nedeľu 6.3.2016 odohrali družstvá Šachy Reinter, n.o. predposledné desiate kolo v tretej šachovej lige. Reinter Humenné C cestoval za súperom ŠK OcÚ Drienov, kde zaznamenal favorit súťaže deviatu výhru v tejto sezóne v pomere 7:1.

Čítaj viac >>

Počas víkendu 27. a 28. februára pokračovala dvoma kolami najvyššia slovenská šachová súťaž družstiev – extraliga. Pozornosť výrazne pútal úspech nováčika súťaže družstva Reinter Humenné, ktorý sa zaznamenaním dvoch víťazstiev zaradil na vynikajúce 4. miesto tabuľky s 15 bodmi na konte, tj. iba 4 body za favoritmi

Čítaj viac >>

​V nedeľu 21.februára pokračovala piatym kolom 4. šachová liga. Cennú výhru na domácej pôde zaznamenal tím Šachy Reinter G, ktorý porazil skúsený tím ŠK Čaklov 3:2.

Čítaj viac >>

Zápasmi siedmeho kola pokračovala uplynulý víkend tretia šachová liga skupiny D2. Tím Reinter Humenné C vycestoval za svojim najväčším rivalom PŠK Dason do Prešova, kde splnil očakávania svojich fanúšikov a vyhral v pomere 4,5:3,5. Tesné, no dôležité víťazstvo medzi dvoma favoritmi súťaže rozhodlo v prospech Humenčanov, ktorí potvrdili pozíciu lídra tabuľky a štyri kolá do konca súťaže sú na najlepšej ceste za postupom do druhej šachovej ligy.

Čítaj viac >>