Školenie rozhodcov 1. 2. a 3. triedy

17.09.2016

Školenie a seminár rozhodcov 1. 2. a 3. triedy

Termín:             Sobota 17. september 2016 (1. trieda vrátane 18.9.2016)

Miesto:              Humenné, Obchodno-administratívna budova OPP, Tolstého 102/3

Lektor:              Cyril Cehelský

Kontakt:            Marianna Aľušíková, 0902 99 88 54, e-mail: sachy@reinter.sk

Prihlášky:         do piatku 16.09.2016 na kontaktnú adresu

Poplatok:          3. Trieda: 5 € /osoba

                          2. Trieda: 9 € /osoba

                          1. Trieda: 11 €/ osoba

Registrácia účastníkov v sobotu 17.9.2016 o 08:00 hod. Začiatok  plánovaný na 09:00 hod. Záver vykonaním záverečných skúšok  formou testu o 16:00 hod.

Záujemcovia o 1. rozhodcovskú triedu pokračujú v školení i v nedeľu 18.9.2016!


Tematické okruhy:

Pravidlá FIDE

Súťažný poriadok družstiev

Súťažný poriadok jednotlivcov

Prestupový poriadok

Rozhodcovský poriadok

Klasifikačný poriadok

Švajčiarsky systém

Hráčske a rozhodcovské tituly

Elektronické hodiny DGT

Swiss-Manager

Poznámky: Nosným programom školenia sú nové Pravidlá FIDE účinné od 1.7.2014 a ich aplikácia predovšetkým pre súťaže družstiev. Zároveň zmeny Súťažného poriadku jednotlivcov, ktoré platia pre nový ročník súťaží.

Školenia je možné sa zúčastniť aj bez záverečného preskúšania za poplatok 4 € / osoba. Základné občerstvenie a materiály na CD sú obsiahnuté v poplatku za školenie u všetkých účastníkov prihlásených do 15.9.2016. Vzhľadom k rozsiahlej problematike je nutné, aby si účastníci naštudovali materiály vopred, všetko potrebné je web stránkach: www.chess.sk, www.fide.com, www.dgtprojects.com, www.swiss-manager.at.

Vzhľadom k nárokom, ktoré sú kladené na rozhodcov hlavne v súťažiach družstiev pre udelenie resp. obnovu príslušnej rozhodcovské triedy sa požaduje min. 80 percent správnych odpovedí v záverečných testoch. Organizátor zabezpečí materiály v papierovej aj elektronickej podobe rovnako ako aj občerstvenie počas školenia. Stravu, ubytovanie a cestovné si účastníci zabezpečujú sami. Po dohode účastníkov môže byť obedňajšia prestávka zrušená.

Všetky pozvánky

Vesmírna rošáda 2021!

Čítaj viac >>

Reinteráci a mladí začínajúci nadšenci kráľovskej hry. Rozbiehame nový už 9.ročník série GPX turnajov, aj keď iba v online forme, ale pevne veríme, že počas piatich sobôt zažijeme mnoho šachovej krásy, bojovnosti a pekných partií. Neváhajte a pridajte sa. Začíname Valentínskym turnajom už nasledujúcu sobotu 13.2.2021.

Čítaj viac >>

Usporiadatelia: Prešovský šachový zväz a Šachy Reinter, n.o. Majstrovstvá regiónu HE,ML,SV a VT V online šachu ZŠ a SŠ

Čítaj viac >>

VIII. Ročník REINTER GRAND PRIX v šachu mládeže 2019/2020

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachistov zo širokého okolia i vzdialenejších kútov Slovenska na VII. ročník turnaja OPEN REINTER 2019. Turnaj sa uskutoční v našich hracích priestoroch i v šachovej kaviarni Check#Mate! v Humennom v termíne 7. - 9.6.2019

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame mládež z Humenného a širokého okolia na prvý šachový turnaj v tomto školskom roku, ktorým odštartujeme siedmy ročník GPX súťaží v našom meste. V sobotu 17.11.2018 sa na vás tešíme v klubovni nad šachovou kaviarňou Check#Mate!

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame na Mikulášsky GPX turnaj, ktorý sa uskutoční v sobotu 8.12.2018 v našej klubovni nad šachovou kaviarňou Check#Mate!

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame širokú verejnosť na prednášku spojenú s diskusiou na tému 43. šachová olympiáda v Batumi. Prednáška spojená s diskusiou sa uskutoční v piatok 26.10.2018 od 16:30 v Humennom a je určená pre šachistov všetkých výkonností, ale aj pre širokú nešachovú verejnosť. Každý si určite príde na svoje.

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachistov i širokú verejnosť na V. ročník turnaja Open Check#Mate! 2018. Príďte spolu s nami osláviť štvrté narodeniny našej šachovej kaviarničky

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachistov zo širokého okolia i vzdialenejších kútov Slovenska na VI. ročník turnaja OPEN REINTER 2018. Turnaj sa uskutoční v našich hracích priestoroch i v šachovej kaviarni Check#Mate! v Humennom v termíne 15. - 17.6.2018

Čítaj viac >>

Prázdniny sú predo dvermi, a tak sme pre všetkých vo veku 6 - 17 rokov pripravili nezabudnuteľných šesť dní v letnom šachovom campe Fénix chess 2018!

Čítaj viac >>

Aj tento rok máme pre všetky deti milujúce šach i vesmírne dobrodružstvá prichystaný šachový camp Vesmírna rošáda 2018 v prostredí Astronomického observatória v Kolonici :)

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetku šachmilujúcu mládež na ďalší zo série GPX turnajov v našom meste. Záverečný turnaj sa uskutoční v sobotu 19.5. 2018 so začiatkom o 09:00 hod. v priestoroch nášho klubu v Humennom. Tešíme sa na vás :)

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetku šachmilujúcu mládež na ďalší zo série GPX turnajov v našom meste. V poradí piaty turnaj sa uskutoční v sobotu 14.4. 2018 so začiatkom o 09:00 hod. v priestoroch nášho klubu v Humennom. Tešíme sa na vás :)

Čítaj viac >>

Pozývame všetkých milovníkov šachu na Valentínsky GPX turnaj, ktorý sa uskutoční v sobotu 17. februára u nás v klube. Každý účastník oblečený v ružovej alebo červenej farbe dostane sladkú valentínku :)

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetku šachmilujúcu mládež na ďalší zo série GPX turnajov v našom meste. V poradí tretí turnaj sa uskutoční v sobotu 27.1. 2018 so začiatkom o 09:00 hod. v priestoroch nášho klubu v Humennom.

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachistov na 10. ročník Vianočného šachového turnaja O Zlatého pešiaka do Belej nad Cirochou, ktorý sa uskutoční v stredu 27. decembra 2017 v sále Obecného úradu.

Čítaj viac >>

Majstrovstvá Prešovského kraja žiakov a žiačok ZŠ a 1. stupňa OGY v zrýchlenom šachu 2017/2018 sa uskutočnia tento školský rok v Humennom v utorok 28. novembra 2017

Čítaj viac >>

Majstrovstvá Prešovského kraja študentov a študentiek SŠ a 2. stupňa OGY v zrýchlenom šachu 2017/2018 sa uskutočnia tento školský rok v Humennom vo štvrtok 23.novembra 2017

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame mládež z Humenného a širokého okolia na prvý šachový turnaj v tomto školskom roku, ktorým odštartujeme šiesty ročník GPX súťaží v našom meste. V sobotu 4.11.2017 sa na vás tešíme v klubovni nad šachovou kaviarňou Check#Mate!

Čítaj viac >>

V piatok 10. novembra sú u nás na programe Školské majstrovstvá okresov HE a ML žiakov a žiačok ZŠ v zrýchlenom šachu 2017/2018.

Čítaj viac >>

Vo štrvtok 9. novembra organizujeme Školské majstrovstvá regiónu Humenné, Medzilaborce a Vranov nad Topľou študentov a študentiek SŠ v zrýchlenom šachu 2017/2018. Príďte pozrieť :)

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame na Mikulášsky GPX turnaj, ktorý sa uskutoční v sobotu 9.12.2017 v našej klubovni nad šachovou kaviarňou Check#Mate!

Čítaj viac >>

Príď na živý šach, nemusíš mať strach :) Čakáme ťa na nádvorí humenského kaštieľa v sobotu 16.9.2017 o 15:00

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých záujemcov na Školenie a seminár rozhodcov 2. a 3. triedy, ktoré sa uskutoční v sobotu 2.9.2017 v Humennom.

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachistov i širokú verejnosť na IV. ročník turnaja Open Check≠Mate! 2017. Príďte spolu s nami osláviť tretie narodeniny našej šachovej kaviarne

Čítaj viac >>

Prázdniny sú predo dvermi, a tak sme pre všetkých vo veku 6 - 17 rokov pripravili nezabudnuteľných šesť dní v letnom šachovom campe Fénix chess 2017!

Čítaj viac >>

Aj tento rok máme pre všetky deti milujúce šach i vesmírne dobrodružstvá prichystaný šachový camp Vesmírna rošáda 2017 v prostredí Astronomického observatória v Kolonici :)

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachistov zo širokého okolia i vzdialenejších kútov Slovenska na V. ročník turnaja OPEN REINTER 2017.

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachistov z Humenného a okolia na Valentínsky šachový turnaj, ktorý je zaradený do celoslovenskej postupovej súťaže GPX. Každý účastník, ktorý príde oblečený v ružovej alebo červenej farbe dostane za odmenu darček! :) Tešíme sa na Vás!

Čítaj viac >>

Srdečene pozývame všetkých šachistov zo širokého okolia na prvý tohtoročný GPX turnaj k nám do Humenného. Začíname v sobotu 21. januára 2017 o 09:00 hod. Tešíme sa na vás!

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých šachových nadšencov a širokú verejnosť na v poradí tretí krst novej šachovej knihy slovenskej jednotky veľmajstra Jána Markoša s názvom Pod hladinou - 33 kapitol o tajomstvách šachu.

Čítaj viac >>

Šachový klub Belá nad Cirochou a Obecný úrad v Belej nad Cirochou Vás pozýva na 9. ročník Vianočného šachového turnaja o Zlatého pešiaka, ktorý sa tradične vo veľmi dobrej atmosfére uskutoční v období medzi sviatkami. Viac info, ...

Čítaj viac >>

Šachový klub Modra nad Cirochou a Obecný úrad v Modre nad Cirochou Vás pozýva na 11. ročník OPEN šachového turnaja MODRANSKÁ VEŽA. Viac info, ....

Čítaj viac >>

Už v poradí piaty ročník turnaja sa koná v sobotu 3.decembra v Čaklove. S našimi hráčmi sa ho určite zúčastníme a pozývame aj ostatných. Viac info, ...

Čítaj viac >>

Klub Šachy Reinter Humenné získal pre sezónu 2016/2017 do svojich radov najsilnejšieho hráča Českej republiky a zároveň 22. najlepšieho šachistu na svete Davida Navaru. S týmto špičkovým veľmajstrom sa uskutoční pri príležitosti jeho prvého zápasu v drese Reinteru beseda v piatok 21.10.2016 o 18:00 v hracej miestnosti na Tolstého 3.

Čítaj viac >>

V sobotu 17.9.2016 organizujeme pre všetkých záujemcov Školenie rozhodcov všetkých tried

Čítaj viac >>

Pre všetkých, ktorí zaváhali a nezúčastnili sa riadneho zápisu do šachového krúžku sme pripravili ZÁPIS DODATOČNÝ!

Čítaj viac >>

Aj tento rok prijímame medzi nás nových členov a otvárame šachový krúžok! Ak si vo veku 6 – 12 rokov, baví Ťa šach a chceš sa v ňom zlepšiť, intenzívne trénovať s najlepšími, zúčastňovať sa spolu s nami zaujímavých turnajov po východnom Slovensku, tak neváhaj a určite príď na ZÁPIS!

Čítaj viac >>

Už onedlho nás čaká druhý tohtoročný prázdninový šachový camp na Astronomickom observatóriu v Kolonici. Tešíme sa, tešíme

Čítaj viac >>

Začiatok septembra môžete stráviť v peknom prostredí Ľubovnianskych kúpeľov na VI. ročníku medzinárodného šachového Fide turnaja Sorea Open 2016

Čítaj viac >>

Posledný prázdninový víkend 27. - 29. 8.2016 určite nesmiete chýbať na turnaji vo Vinnom.

Čítaj viac >>

Pozývame všetkých na deviaty ročník medzinárodného šachového turnaja Open Prešov 2016, ktorý sa bude konať od 4. - 7.8.2016 v hoteli Senátor v Prešove.

Čítaj viac >>

Šachy REINTER n. o. Vás srdečne pozýva na III. ročník turnaja „OPEN Check#Mate! 2016 !

Čítaj viac >>

Šachový klub Zemplín Michalovce a Hotel Chemes usporiada aj tento rok XXIX. ročník medzinárodného šachového turnaja ZEMPLÍNSKA VEŽA FIDE OPEN

Čítaj viac >>

9. ročník celoslovenskej súťaže Grand Prix mládeže v šachu 2016 vyvrcholí finálovým podujatím v sobotu 11.júna v Dražkovciach.

Čítaj viac >>

V dňoch 5. - 12.6.2016 prebieha v Tatranských Matliaroch vrcholové šachové podujatie Majstrovstvá SR seniorov 2016.

Čítaj viac >>

Od 3.6.2016 sa v športovej hale Koniareň začne už štvrtý ročník najväčšieho šachového festivalu na Slovensku. Celkovo je do piatich turnajov prihlásených viac ako 600 hráčov a hráčiek zo Slovenska, ale aj z ďalších krajín Európy.

Čítaj viac >>

V sobotu 28. mája 2016 sa v našich hracích priestoroch uskutoční Semifinále 9. ročníka celoslovenskej súťaže Grand Prix v šachu mládeže 2015/2016 - oblasť Východ. Sme veľmi radi, že sme vyhrali konkurz na usporiadanie tejto súťaže a budeme tak môcť na domácej pôde privítať nominovaných 60 účastníkov z prešovského a košického kraja.

Čítaj viac >>

Aj tento rok sme pre malých i veľkých šachistov pripravili jedinečné šachové prázdniny. Termíny Vesmírnej rošády sú už jasné: 1. turnus: 18. - 23.7.2016 2. turnus: 22. - 27.8.2016 Viac info už čoskoro!

Čítaj viac >>

Srdečne pozývame všetkých milovníkov šachu na štvrtý ročník turnaja OPEN REINTER 2016, ktorý sa uskutoční v termíne 17. - 19.6.2016.

Čítaj viac >>
POZVÁNKY 04.3.2021 Vesmírna rošáda 2021! 09.2.2021 IX. Ročník REINTER GRAND PRIX v šachu mládeže 2021 15.11.2020 Majstrovstvá regiónu HE,ML,SV a VT V online šachu ZŠ a SŠ 28.12.2019 Vianočný turnaj rodinných dvojíc II. ročník 14.12.2019 Reinter GPX v šachu mládeže 2019/2020 - 2. turnaj MIKULÁŠSKY 07.6.2019 VII. ročník OPEN REINTER 2019 08.12.2018 Reinter GPX v šachu mládeže 2018 - 2. turnaj MIKULÁŠSKY 17.11.2018 Reinter GPX v šachu mládeže 2018/2019 - 1. turnaj 26.10.2018 Prednáška GM Tomáša Petríka o 43. šachovej olympiáde v Batumi aj v Humennom 02.9.2018 Open Check#Mate! 2018 20.8.2018 Šachový camp Fénix chess 2018 02.7.2018 Vesmírna rošáda 2018 15.6.2018 VI. ročník OPEN REINTER 2018 19.5.2018 Reinter GPX v šachu mládeže 2017 - 6. turnaj 14.4.2018 Reinter GPX v šachu mládeže 2017 - 5. turnaj 17.2.2018 VALENTÍNSKY GPX TURNAJ 27.1.2018 Reinter GPX v šachu mládeže 2017 - 3. turnaj 27.12.2017 Vianočný šachový turnaj O Zlatého pešiaka 09.12.2017 Reinter GPX v šachu mládeže 2017 - 2. turnaj MIKULÁŠSKY 28.11.2017 Majstrovstvá Prešovského kraja žiakov a žiačok ZŠ a 1. stupňa OGY v zrýchlenom šachu 2017/2018 23.11.2017 Majstrovstvá Prešovského kraja študentov a študentiek SŠ a 2. stupňa OGY v zrýchlenom šachu 2017/2018 10.11.2017 Školské majstrovstvá okresov HE a ML žiakov a žiačok ZŠ v zrýchlenom šachu 2017/2018 09.11.2017 Školské majstrovstvá regiónu HE, ML a VT študentov a študentiek SŠ v zrýchlenom šachu 2017/2018 04.11.2017 Reinter GPX v šachu mládeže 2017/2018 - 1. turnaj 16.9.2017 ŽIVÝ ŠACH 02.9.2017 Školenie a seminár rozhodcov 2. a 3. triedy 20.8.2017 Open Check≠Mate! 2017 07.8.2017 Šachový camp Fénix chess 2017 10.7.2017 Vesmírna rošáda 2017 09.6.2017 V. ročník OPEN REINTER 2017 18.2.2017 Valentínsky GPX turnaj 21.1.2017 Reinter GPX mládeže 2016/2017 - 1. turnaj 29.12.2016 Modranská veža 2016 27.12.2016 Zlatý pešiak 2016 16.12.2016 Pozvánka na tretí krst novej šachovej knihy Pod hladinou 03.12.2016 Šachový turnaj o pohár starostu obce Čaklov 21.10.2016 Zaži besedu s GM Davidom Navarom 17.9.2016 Školenie rozhodcov 1. 2. a 3. triedy 16.9.2016 Dodatočný ZÁPIS do šachového krúžku 09.9.2016 Zápis do šachového krúžku 2016 01.9.2016 Sorea Open 2016 27.8.2016 Vinianske jazero 2016 22.8.2016 Vesmírna rošáda 2016 - 2. turnus 14.8.2016 Open Check#Mate! 2016 04.8.2016 Open Prešov 2016 18.7.2016 Vesmírna rošáda 2016 26.6.2016 Zemplínska Veža 2016 17.6.2016 OPEN Reinter 2016 11.6.2016 Finále Grand Prix mládeže 2016 05.6.2016 Majstrovstvá SR seniorov 2016 03.6.2016 Chessfest Ružomberok 2016 28.5.2016 Semifinále 9.ročníka Grand Prix mládeže 2015/2016 - oblasť Východ