O NÁS

Hlavným poslaním neziskovej organizácie Šachy REINTER od jej vzniku v roku 2009 je vzdelávať mládež v šachovej hre a vytvárať podmienky pre rozvoj šachu v regióne.

V našej šachovej škole trénuje 24 detí vo veku od 9 do 16 rokov. Zverenci navštevujú tréningy 1-3 x do týždňa podľa veku a výkonnosti. Najlepší z nich majú šancu získať dotáciu a účasť na Majstrovstvách Slovenska mládeže v šachu, týždennom turnaji s možnosťou postupu na Majstrovstvá sveta, Európy alebo Európskej únie.

V ligových súťažiach družstiev máme zastúpenie vo štvrtej, tretej, druhej a najvyššej slovenskej súťaži - extralige. Mládeži je venovaný priestor najmä vo štvrtej a tretej lige, kde majú možnosť odohrať vážne partie s kvalitnými súpermi. Účasť v extralige je výsledkom dlhodobých dobrých výsledkov nášho A tímu, ktorý dokázal v priebehu rokov 2012 - 2015 postúpiť z tretej až do najvyššej ligy.

Šachy REINTER organizujú viacero pravidelných turnajov a podujatí, z ktorých najvýznamnejšie sú:

  • OPEN Turnaje pre širokú verejnosť: OPEN Reinter, OPEN Fénix, OPEN Check#Mate!
  • Náborové turnaje pre mládež: GPX turnaje, Humenská žiacka šachová liga
  • Školské majstrovstvá na úrovni regiónu, kraja ako aj celoslovenské


Pre mládež organizujeme aj mnoho ďalších aktivít vrátane prázdninového šachového kempu Vesmírna rošáda, ktorý sa odohráva v prostredí Astronomického observatória na Kolonicom sedle.

Ak sa chcete zapojiť do činnosti nášho klubu, alebo prihlásiť svoje dieťa na šachové tréningy naváhajte nás kontaktovať. Bližšie informácie o podmienkach tréningov, rozvrhu a prihlášku nájdete v sekcii Dokumenty.

Naše aktivity sú financované v hlavnej miere z príspevkov z 2% dane súkromných osôb a dotácie stavebnej firmy Reinter s.r.o. Ak chcete podporiť naše aktivity, či už poukázaním dvoch percent dane, alebo sponzorským darom, kontaktujte náš sekretariát, kde vám radi poskytneme ďalšie informácie.