Turnaje mládeže

Novinky

novinka

Ako lepšie osláviť narodeniny šachovej kaviarne, než šachovým turnajom? Presne to sme si povedali aj my a zorganizovali sme ďalší ročník Open Check≠Mate! Tento rok sme účasťou 71 hráčov lámali doterajšie rekordy.

Čítaj viac >>
novinka

Finále V. ročníka Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ bolo viac než len napínavé. O víťazovi rozhodla jedna remíza. Vo finále bojovalo šesť desaťčlenných družstiev s týmito výsledkami ...

Čítaj viac >>
novinka

V sobotu 3.6.20017 sme mali tú česť organizovať jedno veľmi zaujímavé podujatie -Semifinále GPX v šachu mládeže - oblasť východ pre túto sezónu 2016/2017. Zišlo sa u nás 60 hráčov s právom postupu, ktorý si vybojovali v základnej časti tejto celoslovenskej súťaže určenej pre šachistov začiatočníkov.

Čítaj viac >>
novinka

Prázdniny sú predo dvermi, a tak sme pre všetkých vo veku 6 - 17 rokov pripravili nezabudnuteľných šesť dní v letnom šachovom campe Fénix chess 2017!

Čítaj viac >>
novinka

Deväť členov nášho klubu sa zúčastnilo 8. mája 2017 ďalšieho vydareného ročníka šachového turnaja vo Vlastivednom múzeu v Hanušovciach nad Topľou. Turnaju mládeže dominoval náš klubový hráč Leonard Simon, ktorý bez zaváhania zdolal každého súpera a s plným počtom bodov prebral zlato v celkovom poradí

Čítaj viac >>
novinka

ZŠ Jána Švermu aj tento rok otvárala ako prvá spomedzi základných škôl v poradí štvrtý ročník Humenskej žiackej ligy ZŠ 2016/2017. Školské kolo sa konalo v utorok 16.5.2017 za účasti 18 žiakov, ktorí odohrali 5 súťažných kôl tempom 2 x 15 min. + 2 sekundy za každý vykonaný ťah.

Čítaj viac >>
novinka

37 žiakov ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom sa zúčastnilo na školskom kole Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ s cieľom vytvoriť v nominačnom turnaji družstvo školy na finálové kolo.

Čítaj viac >>
novinka

20 žiakov ZŠ Laborecká v Humennom pod vedením p. Alexandra Jablonského, ktorý na škole vedie svedomito šachový krúžok, odohralo vo štvrtok 25. mája 2017 školské kolo šachového turnaja.

Čítaj viac >>
novinka

V utorok 11.4.2017 sa premiérovo konali Majstrovstvá Slovenska 4-členných družstiev žiakov a žiačok ZŠ a 1.stupňa OGY v rapid šachu. Družstvo ZŠ Dargovských hrdinov A vybojovalo BRONZ! :)

Čítaj viac >>
novinka

Šachisti Reinteru zaznamenali významný úspech v novodobej histórii šachu nášho mesta - vybojovali tri medaily na Majstrovstvách Slovenska mládeže v šachu 2017 a budú tak Slovensko zastupovať na Majstrovstvách Európy a Majstrovstvách Európskej únie v šachu.

Čítaj viac >>
novinka

Dejiskom Finále GPX v šachu mládeže 2016/2017 boli tento rok Topoľčany. Stretlo sa tu 60 najlepších slovenských šachistov začiatočníkov. Zastupovali nás na ňom piati zverenci, z ktorých si dvaja domov odniesli STRIEBORO :)

Čítaj viac >>
novinka

Šachový turnaj Open Reinter 2017 dopísal uplynulý víkend svoju piatu kapitolu. Tento hlavný turnaj neziskovej organizácie Šachy Reinter prebiehal v Humennom od 9. do 11. júna a zavítalo naň 49 hráčov z trinástich slovenských šachových klubov. Putovný krištáľový pohár si tento rok prevzal do opatery celkový víťaz turnaja Marek Ihnát ml., talentovaný šestnásťročný hráč Šk Zemplín Michalovce.

Čítaj viac >>
novinka

Aj tento rok máme pre všetky deti milujúce šach i vesmírne dobrodružstvá prichystaný šachový camp Vesmírna rošáda 2017 v prostredí Astronomického observatória v Kolonici :)

Čítaj viac >>
novinka

Na MSR 2017 v rapid šachu družstiev starších žiakov sa dobre umiestnili aj tri družstvá Reinteru

Čítaj viac >>
novinka

Nový školský týždeň začínalo 33 žiakov v škole inak než obvykle. Odložili síce knižky, ale mozog si potrápili šachovo. V pondelok 5.6.2017 bolo na ZŠ Hrnčiarskej na programe školské kolo v šachu.

Čítaj viac >>
novinka

Srdečne pozývame všetkých šachistov zo širokého okolia i vzdialenejších kútov Slovenska na V. ročník turnaja OPEN REINTER 2017.

Čítaj viac >>
novinka

Levie srdce tento rok pevne v rukách drží Leonard Simon ako celkový víťaz turnaja! Tešíme sa :) A to nielen z jeho víťazstva, ale i z umiestnenia a výkonov našich ostatných zverencov

Čítaj viac >>
novinka

Srdečne pozývame všetkých, ktorí si našli v šachu zaľúbenie rovnako ako my na Valentínsky GPX turnaj v sobotu 18. februára :)

Čítaj viac >>
novinka

V utorok 19. januára 2017 sa v Snine konalo 4. kolo miestnej žiackej ligy za účasti 70 hráčov. Táto súťaž je zaradená aj do série GPX turnajov Slovenského šachového zväzu. Keďže aj my sme s našimi zverencami zapojení v tejto postupovej súťaži a poctivo zbierame body, nechýbali sme tu.

Čítaj viac >>
novinka

V. ročník Reinter GPX 2016/2017 štartuje už túto sobotu! Začíname v sobotu 21. januára 2017 o 09:00 hod. v našich hracích priestoroch na Tolstého 102/3. Vítaní sú všetci od 5 do 99 rokov!

Čítaj viac >>
novinka

V utorok 22.11.2016 sme mali tú česť organizovať v našich hracích priestoroch pre 34 stredoškolákov z troch okresov a ôsmich stredných škôl postupový turnaj. V dvoch oddelených turnajoch zápolilo za šachovnicami 22 študentov a 12 študentiek o miestenky na krajské kolo. Hralo sa tempom 2 x 15 min + 2 sek./ťah sedem kôl.

Čítaj viac >>
novinka

V sobotu 3. decembra 2016 sa konal v Čaklove tradičný šachový turnaj za účasti 33 hráčov. Medzi nimi boli aj naši členovia.

Čítaj viac >>
novinka

V stredu 30. novembra sme mali tú česť organizovať v Humennom Majstrovstvá Prešovského kraja v rapid šachu ZŠ.

Čítaj viac >>
novinka

V sobotu 26.11.2016 sa stretlo 46 hráčov v GPX turnaji a 16 hráčov v Open turnaji na ZŠ Kúpeľná v Prešove, aby odohrali 1. kolo tohtoročnej Šarišskej ligy mládeže. Náš klub na GPX turnaj vyslal štyroch zástupcov

Čítaj viac >>
novinka

Táto usmievavá dievčinka sa volá Katka Minčičová. Je to nielen veľmi príjemná, skromná a dobrá osôbka, ale aj výborná šachistka! Svoje nadanie pre šach a vedomosti jasne dokázala aj dnes - ziskom bronzového miesta na Majstrovstvách Prešovského kraja stredoškoláčok!

Čítaj viac >>
novinka

Osem humenských šachistov v prvú októbrovú sobotu veru neleňošilo, ale vybralo sa na 12. ročník medzinárodného šachového turnaja grófa Jána Zamoyského na hrad Ľubovňa.

Čítaj viac >>
novinka

Najväčší európsky šachový sviatok pre mládež sa konal tento rok v Prahe, kde od 17. do 28. augusta prebiehali Majstrovstvá Európy mládeže v šachu. Zo Slovenska sa podujatia zúčastnilo 39 mladých hráčov, medzi ktorými boli i dvaja hráči humenského klubu Šachy Reinter, súrodenci Stela a Leonard Simonovci.

Čítaj viac >>
novinka

Dnes o 15:00 štartujú prvým kolom v Prahe Majstrovstvá Európy mládeže 2016. Slovensko reprezentujú i naši dvaja zverenci, súrodenci Stela a Leo Simonovci.

Čítaj viac >>
novinka

S krédom „Šach patrí do kaviarne“ sa humenským nadšencom šachu a kaviarenskej atmosféry podarilo vytvoriť na východe Slovenska unikátny projekt - štýlovú šachovú kaviareň Check#Mate!. Pri príležitosti jej druhých narodenín tu zorganizovala nezisková organizácia Šachy REINTER v nedeľu 14. augusta aj v tomto roku šachový turnaj.

Čítaj viac >>
novinka

Šachy REINTER n. o. Vás srdečne pozýva na III. ročník turnaja „OPEN Check#Mate!“2016 ;)

Čítaj viac >>
novinka

Aj v tomto školskom roku organizovala nezisková organizácia Šachy Reinter n.o. už štvrtý ročník Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ. Najlepší z najlepších sa následne v počte 49 účastníkov stretli vo veľkom finále na sklonku školského roka vo štvrtok 23. júna.

Čítaj viac >>
novinka

Počas uplynulého víkendu sa od piatka 17. júna do nedele 19. júna konal v Humennom IV. ročník šachového turnaja jednotlivcov s názvom OPEN REINTER. Do priestorov neziskovej organizácie Šachy REINTER tento krát zavítalo 30 účastníkov z Košíc, Trebišova, Michaloviec, Vranova nad Topľou, Kežmarku, Starej Ľubovne, Humenného a Serede.

Čítaj viac >>
novinka

Pondelok 20.6.2016 patril na ZŠ Dargovských hrdinov v Humennom kráľovskému športu – šachu. Takmer šesťdesiatka účastníkov sa zišla v školskej jedálni, aby odohrali po ďalšom roku tréningu v šachovom krúžku turnaj.

Čítaj viac >>
novinka

Humenským šachistom sa podarilo uspieť na najväčšom slovenskom šachovom festivale CHESSFEST v Ružomberku. Tento rok ho navštívilo viac ako 600 hráčov zo Slovenska a zahraničia, pričom zastúpenie mala aj reprezentácia klubu Šachy Reinter. Našej hráčke Katke Minčičovej sa podarilo vybojovať bronzovú medailu.

Čítaj viac >>
novinka

V magický pondelkový dátum 6.6.2016 sa na Cirkevnej spojenej škole v Humennom konalo školské kolo Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ. Zúčastnilo sa ho spolu 27 žiakov a žiačok, ktorí odohrali 7 súťažných kôl tempom 2 x 12 minút + 3 sek/ťah. Z kola školského vzišla 10 - členná reprezentácia školy, ktorá bude bojovať na okresnom FINÁLE.

Čítaj viac >>
novinka

Vo štvrtok 9.6.2016 zasadlo za šachovnice 32 žiakov základnej školy na Laboreckej ulici s cieľom určiť školského kráľa v šachu na rok 2016 a desať člennú zostavu reprezentantov školy na okresnom Finále Humenskej žiackej šachovej ligy ZŠ.

Čítaj viac >>
novinka

V sobotu 28. mája 2016 sa u nás uskutočnilo Semifinále 9. ročníka celoslovenskej súťaže Grand Prix v šachu mládeže 2015/2016 - oblasť Východ.

Čítaj viac >>
novinka

Snina, Prešov, Humenné, Belá nad Cirochou a Košice - z týchto miest k nám vo štvrtok 5.5.2016 pricestovali účastníci posledného zo série šiestich GPX turnajov, ktoré sme tento školský rok organizovali s finančnou podporou mesta Humenné. 57 hráčov vo veku do 14 rokov podalo počas dopoludnia skvelý výkon hodný veľkej pochvaly

Čítaj viac >>
novinka

Humenská žiacka šachová liga ZŠ 2016 odštartovala tento rok školským kolom za ZŠ Jána Švermu. Za šachovnicami sa zišlo 18 šachistov a tri pôvabné šachistky. Po piatich kolách sme sa dopracovali k nasledovným výsledkom: http://www.chess-results.com/tnr220143.aspx?lan=1

Čítaj viac >>
novinka

Je došachované! :) V sobotu sa v Tatralandii skončili Majstrovstvá Slovenskej republiky mládeže 2016 v šachu, ktorých sa pod trénerskou taktovkou FM Tomáša Kraka zúčastnila 23 členná humensko-košická výprava. Z desiatich Humenčanov zaznamenala najvýraznejší úspech Stelka Simonová - 4. miesto v kategórii dievčat do 12 rokov. Od zisku bronzu ju delil jeden bod až v druhom pomocnom hodnotení. Zdarne nás reprezentovali aj ostatní hráči, ktorým gratulujeme k získaným úspechom, novým ratingom a tešíme sa na to ako budú napredovať! Na záver chceme veľmi poďakovať všetkým rodičom, trénerom a spolupracujúcim za prácu, ktorú odviedli počas celého priebehu MSR mládeže 2016!

Čítaj viac >>